Союзники збільшили допомогу на розмінування

Союзники збільшили допомогу на розмінування

Фото: Генштаб ЗСУ Країни-партнери виділили додаткові 35 млн дол на проєкти з гуманітарного розмінування України

Найбільше на проєкти з гуманітарного розмінування на території України виділив уряд Німеччини.

Країни-партнери збільшили допомогу на гуманітарне розмінування території України на понад 35 мільйонів доларів. Про це у середу, 12 червня, інформує Міністерство економіки. 

Передбачається, що проєкти реалізовуватимуть в рамках данної грошової допомоги до 2027 року

Німеччина спільно з партнерами в Україні профінансує сім проєктів. На 2024 рік німецький уряд додатково виділив на це 20 мільйонів євро. 

“Зокрема, 1 млн євро піде на пілотний проєкт спільно із Данською Радою у справах біженців та міжнародної організації Humanity & Inclusion з комплексної допомоги постраждалим від мінно-вибухових предметів: від фізичної реабілітації до психосоціальної підтримки. В найближчі два роки 10% від допомоги на гуманітарне розмінування Німеччина виділятиме саме на допомогу постраждалим. Ще чотири мільйони євро Німеччина виділить на продовження чинних проєктів  у 2025 році”, – йдеться у повідомленні.

Швеція збільшила допомогу на 9 мільйонів доларів задля збільшення спроможності українських державних інституцій навчати власні підрозділи із розмінування. Водночас Бельгія виділила два  мільйони євро на спільні проєкти із UNDP та FAO у сфері гуманітарного розмінування.

“Розмінування – це нульовий етап відновлення України та водночас внесок в безпеку українців, глобальну продовольчу безпеку світу”, – наголосила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, російські війська з 10 травня по 4 червня скинули поблизу Вовчанська Харківської області приблизно 300 авіабомб.

“У господарстві згодиться”: жінка самовільно зняла знаки “Міни”

Джерело