Соціологи дізналися думку українців про підвищення тарифів на електрику

Соціологи дізналися думку українців про підвищення тарифів на електрику

Фото: Пресслужба президента України Більшість з розумінням ставляться до підвищення тарифів для ремонту енергооб’єктів

Соціологічна група Рейтинг провела опитування щодо роботи енергетичного комплексу України на тлі масованих ударів рашистів по енергетичним об’єктам Украни.

Більше половини українців з розумінням ставляться до можливого підвищення тарифів на електроенергію задля забезпечення ремонту зруйнованих російськими загарбниками енергетичних об’єктів. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг, опубліковані у вівторок, 14 травня.

“Більше половини (55%) опитаних з розумінням ставляться до підвищення тарифів з метою забезпечення ремонту зруйнованих об’єктів інфраструктури. 45% опитаних вважають, що для забезпечення ремонтної кампанії можуть бути підвищені тарифи на електроенергію з урахуванням матеріального статку та обсягів споживання домогосподарства, ще 10 % – що тариф варто підвищити всім споживачам. Разом з тим, 40% вважають, що підвищувати тарифи не треба навіть за умов погіршення ситуації з електропостачанням”, – говориться в повідомленні соціологів.

67% опитаних вважають, що в разі підвищення тарифів незахищені верстви населення мають отримати допомогу від держави, 26% з цим не згодні.

При цьому 70% респондентів кажуть, що торішнє підвищення тарифу дало змогу відновити на належному рівні пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури.

“70% опитаних вважають, що минулорічне підвищення тарифу дозволило відновити на належному рівні пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури. На питання про те, чи були відновлені потужності протягом минулого року, 59 % респондентів відповіли, що інфраструктура була відновлена на достатньому рівні, 11 % – що відновлена повністю. Ще 15% респондентів вважають, що інфраструктура була відновлена на недостатньому рівні, 2% – що не була відновлена взагалі”, – повідомили в групі Рейтинг. 

Відповідаючи на питання про терміни відновлення, 41% респондентів виказали думку, що всю енергетичну інфраструктуру потрібно відновлювати вже зараз, 52%  – що наразі потрібно відновлювати тільки найважливіші об’єкти, а інше – вже після війни. Ще 3% вважають, що будь-яке відновлення потрібно відкласти до закінчення війни.

Оцінюючи поточну ситуацію, 54% опитаних повідомили, що в них відключення не відбуваються, 41% зазначили, що відключення є зрідка. Про погану ситуацію заявили 4% опитаних.

Опитування проводилося 6-8 травня 2024 року серед населення віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок.

Нагадаємо, останнього разу російські війська атакували об’єкти генерації та передачі електроенергії у шести регіонах України. За словами виконавчого директора енергокомпанії ДТЕК Дмитра Сахарука, рашисти почали повторно обстрілювати енергоблоки, які енергетики повернули в роботу після попередніх масованих атак.

Джерело