Снаряди з чеської ініціативи вже прибувають в Україну

Снаряди з чеської ініціативи вже прибувають в Україну

Фото: Армія.інформ (ілюстративне фото) Снаряди з чеської ініціативи на шляху до України

Перші партії боєприпасів прибувають до України цими днями, повідомили у МЗС Чехії. Наразі лише п’ять з 20 країн передали гроші для їх закупівлі.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що закуплені в межах чеської ініціативи боєприпаси вже прибувають в Україну. Цього року Київ зможе безперервно отримувати їхню “значну кількість”. Про це Ліпавський розповів в п’ятницю, 14 червня, інтервʼю Радіо Свобода.

“Перші партії боєприпасів прибувають до України цими днями. Тож цього року ми зможемо закупити та безперервно постачати значну кількість боєприпасів. До цього часу через різні канали Чехія поставила понад мільйон снарядів для України”, – сказав міністр.

Ліпавський зазначив, що саме чеська ініціатива допомагає продовжувати постачати боєприпаси для українських військових. Вже 20 країн зобов’язалися брати участь в цій ініціативі, пʼять з яких вже надіслали гроші, за які Чехія може укладати угоди та закуповувати боєприпаси з різних країн, а потім відправляти їх до України. Це Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія, Канада.

Нагадаємо, раніше в уряді Чехії заявили, що ЗСУ зможуть отримувати від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру щомісяця. Перші снаряди в рамках ініціативи доставлять в Україну вже у червні.

У квітні повідомлялося, що  Чехія знайшла для України понад мільйон снарядів. Мова йшла переважно про боєприпаси калібру 155 мм. На початку травня у Чехії заявили, що зібрали гроші на 500 тисяч снарядів для України.

Джерело