Слухання в ЄСПЛ: Україна назвала головну мету агресії Росії

Слухання в ЄСПЛ: Україна назвала головну мету агресії Росії

Фото: Офіс президента України Українська делегація на усних слуханнях щодо суті у справі Україна та Нідерланди проти Росії у ЄСПЛ

Росія прагне знищити та асимілювати українців, знищити громадський порядок Європи та підірвати світовий порядок, наголосила Мудра.

Агресивна та варварська поведінка Росії порушує всі основні принципи міжнародного права. Про це заявила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра на слуханнях у справі Україна та Нідерланди проти Росії у Європейському суді з прав людини у Страсбурзі, передає пресслужба ОП в середу, 12 червня.

За її словами, уряд України продемонстрував це доказами під час провадження у цій міждержавній справі.   “Численні міжнародні спостерігачі та ЄСПЛ дали оцінку таким діям та наголосили на небажанні російської влади фіксувати такі масові та систематичні порушення прав людини. Російська мета цієї війни вже неодноразово була чітко заявлена російською владою й очевидна з її моделі поведінки – Росія хоче знищити та асимілювати українців, знищити громадський порядок Європи та підірвати світовий порядок”, – заявила Мудра.   За результатами усних слухань Україна очікує, що ЄСПЛ визнає існування порушень прав людини з боку Росії та перейде до етапу щодо справедливої сатисфакції.   У цій справі 26 держав представлені як треті сторони. Ця кількість, а також число скарг та масштаби позову є безпрецедентними в історії розгляду ЄСПЛ категорії міждержавних справ.   Нагадаємо, 25 січня 2023 року Європейський суд ухвалив рішення щодо прийнятності справи й таким чином уперше серед закордонних судових органів установив, що території на сході України були окуповані з 11 травня 2014 року.

Сьогодні, 12 червня, ЄСПЛ розпочав усні слухання щодо прийнятності та суті міждержавної справи Україна та Нідерланди проти Росії. Позов стосується порушень прав людини з боку Росії з самого початку збройної агресії, з 2014 року.

Джерело