Скандал з Bihus.іnfo: розслідують факт перешкоджання професійній діяльності

Скандал з Bihus.іnfo: розслідують факт перешкоджання професійній діяльності

Фото: Bihus.Info База відпочинку, на якій стежили за журналістами з Bihus.Infо

На території етнографічного комплексу здійснювався незаконний збір інформації про журналістів редакції Bihus.Info. Дані могли бути використані для подальшого впливу на них.

Розпочато розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Йдеться про незаконний збір інформації про журналістів редакції Bihus.Info. Про це у вівторок, 13 лютого, повідомили в Офісі генерального прокурора України.

“В ході досудового розслідування були встановлені факти, які можуть свідчити про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. На території етнографічного комплексу здійснювався незаконний збір інформації про журналістів редакції Bihus.Info. Дані могли бути використані для подальшого впливу на них”, – йдеться в повідомленні.

Розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 171 КК України “Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, вчинений службовою особою з використанням свого службового становища”.

Нагадаємо, видання Bihus.Info заявило, що ідентифікувало тих, хто реалізовував операцію зі встановлення прихованих камер у готельних номерах, де редакція видання перебувала 27 грудня 2023 року. Зробити це вдалося завдяки відео з камер безпеки відпочинкового комплексу.

У СБУ повідомили, що ухвалили певні кадрові рішення щодо департаменту захисту нацдержавності після скандалу зі стеженням за журналістами Bihus.Info.

Стеження за Bihus.infо: розслідування доручили ДБР

Джерело