Скандал із заступником генпрокурора: розпочато службове розслідування

Скандал із заступником генпрокурора: розпочато службове розслідування

Фото: Depo.ua Дмитро Вербицький

Журналісти-розслідувачі виявили у Дмитра Вербицького і його дівчини елітні маєтки та авто. Проти нього розпочате службове розслідування. При цьому заступник генпрокурора не був відсторонений.

Генеральна прокуратура проводить службове розслідування щодо заступника головного прокурора Дмитра Вербицького. Про це у середу, 19 червня, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону.

Раніше журналісти Схем виявили маєток і Porsche в дівчини Вербицького, на що в неї не було зароблених грошей, а сам посадовець живе у будинку за пів мільйона доларів, який придбав у шість разів дешевше.

Костін зазначив, що дуже серйозно ставиться до журналістських розслідувань.

Він додав, що Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) проводить перевірку щодо способу життя Вербицького. Національне антикорупційне бюро (НАБУ) також ініціювало своє розслідування.

НАБУ відкрило кримінальне провадження за статтею 368-5 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

Костіна на 19 червня викликали у Верховну Раду щодо імовірного незаконного збагачення Вербицького. Він не прийшов, оформивши лист до спікера Руслана Стефанчука. Текст звернення опублікував нардеп Ярослав Железняк. Там генпрокурор пояснює, що в Раді недоцільно обговорювати ситуацію до результатів розслідування.

“У своєму листі на адресу Голови Верховної Ради я звернув увагу на ці обставини, запропонувавши відкласти обговорення цієї ситуації до отримання результатів службового розслідування. Лише тоді можна буде ухвалювати якісь рішення”, – сказав Костін.

При цьому він зазначив, що закон не передбачає за рішенням генпрокурора відсторонити заступника від виконання обов’язків на етапі службового розслідування.

“Я мав розмову з паном Вербицьким. Він виклав мені свої аргументи та пояснення щодо ситуації. Він веде низку резонансних проваджень, фігуранти яких дуже зацікавлені у його відстороненні або звільненні”, – так Костін попередньо прокоментував ситуацію навколо свого заступника.

Раніше журналісти програми Схеми оприлюднили розслідування, в якому йшлося про те, що Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку Коник у Києві, який придбав його племінник для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.

Пізніше розслідувачі розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж котеджному містечку. Загальна вартість придбаного – щонайменше 52 мільйони гривень, хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Тоді у коментарі Схемам Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, але не спростував, що перебуває з нею у стосунках, щоправда, зазначивши, що вони не мають сімейного характеру.

Джерело