Сирський пояснив причини відходу ЗСУ з Авдіївки

Сирський пояснив причини відходу ЗСУ з Авдіївки

Фото: Telegram / Олександр Сирський Сирський водночас зазначив, що наступ на Авдіївку обернувся для ворога значними втратами

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що нині робиться все, щоб повернути 25 військових, що потрапили в полон під Авдіївкою.

Причин для відходу українських сил з Авдіївки Донецької області було кілька. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю Укрінформу.

“Ми відвели свої сили з Авдіївки, тому що ворог мав суттєву перевагу в силах і засобах штурмових підрозділів. Через постійні бомбардування керованими авіабомбами цілісність нашої оборони була порушена, що дало можливість противнику поступово просуватись вперед”,- пояснив він.

За його словами, негативну роль відіграла недостатня кількість боєприпасів для нашої артилерії і саме це не дало змоги в таких умовах вести ефективну контрбатарейну боротьбу.

“Тож, щоб уникнути оточення та зберегти життя людей, я ухвалив рішення вийти з Авдіївки. На жаль, (під час) цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це – війна… Російські пропагандисти намагаються використати різні відео з полоненими українськими воїнами для дискредитації Сил оборони України, психологічного тиску та поширення паніки серед українців”, – зазначиволовнокомандувач ЗСУ.

Він додав, що Збройні сили України та вся держава докладають зусиль, щоб звільнити з полону українських військових, які прикривали відхід з Авдіївки.

“Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам – ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону. До цих зусиль повною мірою залучені як керівництво нашої держави, так і Головне управління розвідки Міністерства оборони та командування Збройних сил”, – наголосив військовий.

Водночас Сирський зазначив, що наступ на Авдіївку обернувся для ворога значними втратами, “і про це навряд чи будуть розповідати” на російському телебаченні.

“Лише у період з 10 жовтня 2023 року до 17 лютого 2024 року на Авдіївському напрямку російські загарбники втратили: 47186 осіб особового складу, 364 танки, 748 бойових броньованих машин, 248 артилерійських систем, 5 літаків. Сили оборони України від початку Авдіївської оборонної операції на цьому напрямку взяли у полон 95 російських окупантів”, – навів цифри генерал.

Нагадаємо, Олександр Сирський заявив, що потребу в мобілізації в Збройних силах України переглянули після аудиту певних частин. Цифра буде суттєво меншою за 500 тисяч осіб. 

Крім того, на думку Сирського, президент України Володимир Зеленський мав причини для заміни головнокомандувача ЗСУ.

Джерело