Сильно випадає волосся під час миття голови: основні причини та що робити

Волосся завжди відігравало основну роль у формуванні образу людини. Часто під час миття воно може стрімко випадати й цьому є кілька причин, інформує Ukr.Media.

Нормальне випадіння волосся в душі

За даними Американської академії дерматології, нормальне випадання волосся — це від 50 до 100 волосин на день у рамках природного процесу відновлення. На нормальній шкірі голови приблизно від 90 до 95% волосяних фолікулів перебувають в анагені або фазі активного росту волосся, яка триває роками. Якщо їх не пошкодити, ці пасма не будуть випадати. Решта від 5 до 10% перебувають на стадії телогена, і саме в цей момент ці 100 або близько того пасма відпадають, часто коли ви миєте або розчісуєте волосся. Але є й інші причини, чому волосся випадає під час душу.

Коливання гормонів

Вагітність і пологи, а також менопауза і хвороби щитовидної залози впливають на гормони та спричиняють випадання волосся. Дерматологи розповіли, що втрата волосся, яка виникає після менопаузи, може викликати потоншання центральної частини шкіри голови.

Ліки

Одужання після хвороби, а також деякі препарати, що використовуються для лікування депресії, артриту, високого артеріального тиску та серцевих захворювань, можуть спричинити випадання волосся під час душу.

Стресові події

Розлучення, смерть або хвороба, значне зниження ваги та втрата роботи — це лише деякі зовнішні стресори, що можуть спустошити волосся на вашій голові.

Певні стилі та процедури

Занадто багато хімічних завивок, термічних укладок, фарбування та хімічних випрямлячів можуть призвести до сухості волосся та випадання.

Дефіцит харчування

Погана дієта, особливо з низьким вмістом заліза чи білка, може призвести до надмірного випадіння волосся.

Як зупинити надмірне випадіння волосся в душі

  • Щоб уникнути надмірного випадіння волосся після миття, потрібно дуже ніжно розчісувати пасма.
  • Виберіть м'який шампунь і обов'язково використовуйте кондиціонер щоразу, коли миєте волосся.
  • Фен і випрямлячі нагрівають волосся і можуть призвести до ламкості. Що стосується фенів, використовуйте їх помірно і на найнижчому рівні.
  • Також тугі хвостики, пучки й коси можуть стягнути ваше волосся, спричинивши його випадіння.

Джерело