Шольц розповів, як кавою відволікав Орбана під час голосування в Брюсселі

Шольц розповів, як кавою відволікав Орбана під час голосування в Брюсселі

15.12.2023 21:26 джерело Двадцять шість країн-членів ЄС змогли погодити початок переговорів про членство з Україною завдяки тому, що канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував своєму угорському колезі вийти з зали, щоби не блокувати процес.

Про те, як він «рятував» голосування, Шольц розповів журналістам на пресконференції за результатами саміту, передає кореспондент джерелоу. 

«Моя пропозиція полягала в тому, щоби зробити так, щоби 26 державам, які зараз хочуть активно просувати процес вступу України, не перешкоджали. У дусі проєвропейської поведінки я запропонував прем’єр-міністру Угорщини дозволити нам прийняти це рішення за його відсутності. Він подумав над цією пропозицією… і потім сказав мені, що хотів би прийняти цю пропозицію. Тоді ми прийняли рішення, коли в кімнаті було двадцять шість людей», – пояснив Шольц.

Він зізнався, що він разом із багатьма людьми намагався з’ясувати, як можна забезпечити прийняття рішення щодо процесу вступу України, незважаючи на очевидну незгоду і «перевірив пропозицію трохи заздалегідь», щоб побачити, чи спрацює вона. Глава уряду ФРН підтвердив, що інші колеги, серед яких прем’єр Нідерландів Марк Рютте, підтримали Шольца в цій пропозиції та «були щасливі та дуже раді, що рішення стало можливим таким чином». 

Джерело