Що таке лицемірство?

Відповідь на це питання була відома ще в Стародавньому Римі, тоді під час театральної постановки артисти одягали маски з різними виразами емоцій, тобто, грубо кажучи, приміряли обличчя. Лицемірами називають тих людей, у яких зовнішній прояв емоцій, тобто поведінка зовсім не відповідає їх внутрішнім переживанням і справжнім почуттям. Що людина відчуває насправді, можна визначити, тільки використовуючи емпатію, а те, що людина демонструє або виражає, ми, природно бачимо по його жестах, діях, міміці або тону голосу, інформує Ukr.Media.

Що таке лицемірство – значення

Але частіше нас більше цікавить причина, чому в певних ситуаціях люди вибирають для демонстрації зовсім інші переживання, а не ті, що відчувають насправді. Крім того, мимоволі постає питання, як реагувати, якщо ми помічаємо, що співрозмовник вводить нас в оману, приміряє різні маски і зовсім нещиро себе веде.

Причини лицемірства

Перше, що потрібно зрозуміти будь-якій людині, так це те, що лицемірство не є чимось поганим, або чимось, що необхідно уникати або засуджувати. Кожен з нас, замислившись на хвилину, зможе пригадати не один випадок, коли доводилося «клеїти» посмішку і приховувати від співрозмовника справжні почуття. Причин для цього не так вже багато. Насправді вона одна – страх. Страх осуду, страх бути не прийнятим або не зрозумілим. Люди бояться бути щирими, тому, що бояться стати вразливими. І щоб це приховати, доводиться використовувати різні стратегії, в тому числі і лицемірство.

Причини страху, найчастіше криються в низькій самооцінці, люди думають, що вони недостатньо гарні і у них відразу включається режим «маски». Цей механізм характерний практично для всіх людей, тому якщо ваш партнер чи співрозмовник починає лицемірити, то це служить сигналом, що в даний момент людина відчуває себе вразливою, або що ви зробили не так, щоб самоствердитися за її рахунок.

Як реагувати на лицемірство

Що ж робити, якщо ваш співрозмовник лицемірить? По-перше, постарайтеся не плутати, що таке лицемірство, і що таке просто поганий настрій. Найчастіше люди ображаються, вирішивши, що людина обманює їх, висловлюють претензії і влаштовують скандал. Але якщо людина вам дорога необхідно просто слідувати трьом нижчепереліченим крокам:

  • Визнати, що мета людини – не брехня, а захисна реакція на що-небудь.
  • Побачити, що ви зробили такого, що ваш співрозмовник відчув себе не зовсім комфортно.
  • Змінити свої дії, або просто перестати лякати людину.

Однак ця інструкція буде ефективною, лише у випадку якщо ви щирі у своїх намірах і по-справжньому хочете поліпшити відносини. Тепер ви знаєте про те, що таке лицемірство.

Джерело