Шмигаль: Є динаміка в розблокуванні кордону

Шмигаль: Є динаміка в розблокуванні кордону

Фото: Денис Шмигаль / Телеграм Денис Шмигаль і Дональд Туск

Україна звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг законодавства в аграрній політиці й транспорті.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском у четвер, 28 березня, повідомив, що є прогрес у реалізації плану розблокування українсько-польського кордону для аграрної продукції.

“Уряди України та Польщі сьогодні обговорили питання розблокування кордонів для аграрної продукції. Україна запропонувала для цього план з п’яти кроків. Можемо сказати, що маємо прогрес у їх виконанні”, – зазначив Шмигаль.

Прем’єр повідомив, що Україна погодилася на обмеження, зокрема й запобіжники, які запропоновані Єврокомісією щодо українського аграрного експорту.

“Це компроміс, який необхідний для наших країн, щоб аграрний експорт з України не ніс навіть теоретичної загрози польським агровиробникам”, – уточнив Шмигаль.

Повідомляється також, що Україна звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг законодавства в аграрній політиці й транспорті. Український прем’єр сподівається, що це відбудеться наприкінці квітня.

“Російський та білоруський аграрний експорт до ЄС має зупинитися. Вдячні польському Уряду й Сейму, який ухвалив відповідний заклик до Єврокомісії. Наш голос почули в Брюсселі. Єврокомісія запропонувала запровадити збільшення мит на 50% на агропродукцію з росії і Білорусі, зокрема на імпорт зерна. Нові ставки фактично мають зупинити цю торгівлю”, – окреслив Шмигаль наступний крок плану.

Серед пропозицій – створення антикризового штабу.

“Уже налагодили регулярну взаємодію між нашими міністрами сільського господарства й економіки. Учора долучили до такої співпраці асоціації. Останнє засідання Спільної координаційної платформи з питань експорту і транзиту української аграрної продукції засвідчило готовність сторін до вироблення спільних рішень”, – йточнює Шмигаль.

Крім того, Україна звернулася до Польщі з проханням, щоб вільний пропуск через кордон був не лише для боєприпасів і гуманітарної допомоги, але й пального.

“Це важливо, бо це безпосередньо стосується питань національної безпеки. Польща внесла пункти пропуску на кордоні й прилеглі шляхи до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Ми вчинили так само”, – йдеться далі в повідомленні Шмигаля.

Прем’єр підкреслив, що є позитивні тенденції та динаміка й для розблокування кордону, і важливо цю динаміку зберегти й рухатися далі.

Раніше повідомлялося, що Шмигаль прибув до Польщі і зустрівся з керівником уряду Дональдом Туском. Вони планували обговорити питання постачання зброї для України, ситуацію на кордоні, розвиток торгівлі та інфраструктури.

Сьогодні ж стало відомо, що польські фермери розблокували на кордоні пункт пропуску Угринів-Долгобичув.

Переговори України з Польщею: про що домовились

Джерело