Шкільний приклад з математики спантеличив дорослих — люди люто сперечаються, звіряючи відповіді

Математична задача на порядок дій викликала суперечки серед користувачів мережі. Інтернет-користувачі намагаються вирішити приклад на віднімання, ділення і множення і сперечаються, яка відповідь вірна, інформує Ukr.Media.

Що за математичний приклад, який сполохав людей? У Фейсбук опублікували знімок арифметичного прикладу і запропонували підписникам його вирішити. За умовами завдання, інтернет-користувачі повинні були впоратися з відніманням, діленням і множенням.

Хоча на вигляд приклад виглядає простим, пост викликав велику дискусію — частина коментаторів на відповідь отримала число чотири, а інша прийшла до одиниці.

Як в мережі намагаються вирішити приклад. Коментатори отримують різні результати, оскільки виконують дії в різному порядку. Команда відповіді "1" спочатку виконує віднімання в дужках і отримує 2. Потім вони переходять до множення на трійку, яка стоїть перед дужками і сприймається як загальний множник для двійки і вісімки. А потім беруться за поділ. Таким чином, у чисельнику користувачі мережі отримують 6, ділять результат на 6 у знаменнику та отримують одиницю.

Інша частина коментаторів наполягає на відповіді "4". Спочатку вони виконують дію в дужках (8-6), потім беруться за поділ 36 на 3 і отримані числа множать один на одного. Утворене число 24 в чисельнику ділять на 6 в знаменнику і отримують 4.

Деякі користувачі мережі вирішили перевірити результат через додаток для обчислення прикладів і теж отримали число "4".

Яка відповідь правильна — 1 або 4. Раніше математики пояснили професора: множення і ділення мають рівні пріоритети, тому в прикладах дії виконуються послідовно зліва направо.

Оскільки перед трійкою в спірній задачі немає дужки, то спочатку варто треба виконати поділ 36 на 3, потім число що вийшло помножити на результат віднімання в дужках і поділити на шістку в знаменнику. Якщо дивитися на завдання з такої точки зору, то права команда відповіді "4".

Джерело