СБУ оголосила в розшук підсанкційного російського олігарха Фрідмана

СБУ оголосила в розшук підсанкційного російського олігарха Фрідмана

Фото: Getty Images Фрідман задіяв власні бізнесові ресурси для масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком Армия России

Компанія Фрідмана під час повномасштабного вторгнення продовжує співпрацювати з військово-промисловим комплексом Росії.

Служба безпеки України оголосила в розшук підсакційного російського олігарха Михайла Фрідмана. Про це свідчить повідомлення на сайті Міністерства внутрішніх справ.

Фрідмана розшукують через звинувачення за статтею Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Вказана дата зникнення – 10 жовтня 2023 року.

“Фрідман задіяв власні бізнесові ресурси для масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком Армия России, яка постачається окупантам на передову. Разом з цим Фрідман організував збір матеріально-технічної допомоги для потреб окупаційних угруповань РФ, які воюють в Україні. Крім того, страхові компанії фігуранта взяли на себе страхування військової техніки, а також життя і здоров’я російських загарбників на фронті”, – мовиться в повідомленні.

В основу тексту підозри Фрідману з-поміж іншого лягли факти, оприлюднені в розслідуванні проєкту Схеми.

Журналісти розповіли, як російська компанія АльфаСтрахование надає Росгвардії послуги зі страхування службового транспорту, в тому числі тих військових частин, які беруть безпосередню участь у повномасштабній війні проти України та підтримують російський режим на окупованих територіях.

Розслідувачі встановили, що інша російська компанія X5 Retail Group Фрідмана під час повномасштабного вторгнення продовжує співпрацювати з військово-промисловим комплексом Росії, а саме – з підприємством Военторг Міноборони РФ, яке забезпечує російських військових формою та продуктами харчування.

Раніше ми вже писали,що Михайло Фрідман так ще один російський мільярдер Петро Авен назвали помилкою свої мільярдні інвестиції в європейські країни.

Як відомо, в березні 2022 року Авен і Фрідман потрапили під санкції ЄС та Великої Британії, а у серпні 2023 року – у “чорний список” Міністерства фінансів США.

Джерело