СБУ має підтвердження, що Росія вдарила по Охматдиту ракетою Х-101

СБУ має підтвердження, що Росія вдарила по Охматдиту ракетою Х-101

Фото: СБУ Уламок двигуна ракети Х-101

Голова Служби безпеки Василь Малюк пообіцяв росіянам за цей удар по дитячій лікарні відплату “і за законом, і за мораллю”.

Служба безпеки України здобула нові докази, які підтверджують, що РФ ударила по Охматдиту ракетою Х-101. Зокрема, на місці трагедії знайдено уламок двигуна крилатої ракети Х-101. Про це йдеться в повідомленні СБУ.

Слідчі СБУ також виявили:

  • уламок механізму розкриття крил ракети Х-101;
  • уламок блоку постановки завад ракети Х-101; 
  • середню частину корпусу крилатої ракети Х-101 (на фото під завалами);
  • обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101;
  • уламки кожуха двигуна крилатої ракети Х-101 із відображенням інвентарного (внутрішня сторона) та серійного номерів (зовнішня сторона), фото яких ми офіційно публікували вчора.

“Висновки експертів однозначні – це був цілеспрямований удар рашистів. Про це свідчать не тільки уламки ракети, знайдені на місці удару, але й аналіз даних траєкторії польоту, характер завданих пошкоджень, а також велика кількість відео- і фотоматеріалів”, – наголосили в СБУ.

Цілеспрямований ракетний удар РФ підтверджують в тому числі:

  1. Характер руйнувань (повністю знищено двоповерховий корпус лікарні, навколишні будівлі мають значні ушкодження), притаманний саме для бойової частини Х-101 (400 кг). Руйнування в жодному разі не могли бути спричинені ЗРК NASAMS, бойові частини ракет до якої приблизно в 20 разів менш потужні.
  2. Пропорції, форма та розміри ракети, яка зафіксована на наявних у відкритому доступі відео, повністю відповідають ракеті Х-101, і, навпаки, не характерні для ЗКР, у т.ч. до ЗРК NASAMS. Спроби російських пропагандистів порівняти ракету на відео, яка вражає лікарню за кілька сотень метрів, з розмірами будівлі на передньому плані – цинічна і безглузда маніпуляція.
  3. Траєкторія польоту ракети повністю відповідає характеристикам Х-101 (набір висоти, або “гірка”, перед атакою цілі, і атака приблизно під кутом 60 градусів).
  4. Завдання удару по дитячій лікарні «Охматдит» саме КР авіаційного базування Х-101 зафіксовано матеріалами об’єктивного контролю за допомогою радарів.

Голова СБУ Василь Малюк зазначив, що Служба безпеки зробить все можливе, щоб ворог відчув максимальну відплату за кожен свій воєнний злочин.

“Ця відплата буде і за законом, і за мораллю. Держава-терорист – це не абстрактне поняття. Є конкретні імена вбивць. І їх ніщо не врятує від правосуддя”, – запевнив він.

Нагадаємо, Росія запустила майже 40 ракет по Україні. ППО збила 30 цілей, але не обійшлося без влучань. Ракети уразили дитячу лікарню Охматдит, медичний центр і житлові будинки у Києві. Були влучання у Кривому Розі і Дніпрі.

Також СБУ встановила, що Охматдит атакувала російська ракета Х-101. Також з’явилося відео атаки на лікарню у Києві.

Джерело