СБУ і Міноборони викрили оборудку на 1,5 млрд грн

СБУ і Міноборони викрили оборудку на 1,5 млрд грн

Фото: СБУ Підозрюваному загрожує до 15 років ув’язнення

Керівник одного з Головних управлінь Міноборони виявився причетним до схеми, пов’язаної із закупівлею снарядів.

СБУ та Міноборони виявили та ліквідували схему придбання артилерійських снарядів для ЗСУ на майже півтора мільярда гривень. У Києві затримано керівника одного з Головних управлінь Міноборони, який причетний до оборудки. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму Telegram-каналі в п’ятницю, 22 грудня.

Посадовець Міноборони у грудні 2022 року підписав угоду з компанією-спецекспортером на придбання оптової партії артилерійських снарядів для українських захисників. Але тоді бюджетні кошти не були переказані на рахунки спецекспортера.

Новостворена Агенція оборонних закупівель Міноборони згодом уклала вигідніший контракт на постачання цих самих артснарядів із цим самим виробником.

Новий договір на відміну від попереднього передбачав придбання боєприпасів без посередників, напряму від виробника, що суттєво скорочувало терміни постачання продукції та зменшувало її вартість.

Фігурант, нехтуючи контрактом Агенції оборонних закупівель, безпідставно продовжив дію попередньої угоди з підприємством-спецекспортером. Після пролонгації “старого” договору на рахунки афілійованої іноземної фірми-посередника було перераховано майже півтора мільярда гривень, що на 30% перевищила вартість продукції за прямим договором з виробником.

СБУ повідомила, що фігуранта тепер усунуто від виконання службових обов’язків. Міністерство оборони проводить заходи для повернення до бюджету України привласнених коштів.

У разі доведення вини підозрюваному загрожує до 15 років ув’язнення.

Нагадаємо, правоохоронці викрили колишнього заступника міністра оборони на розтраті майже 1 млрд гривень. Він займав відповідну посаду із 2021 по 2023 роки.

У Міноборони аудит виявив порушення на мільярди

Джерело