Саміт миру: скільки країн підтвердили участь

Саміт миру: скільки країн підтвердили участь

Фото: Getty Images Зустріч має відбутися 15 і 16 червня в п’ятизірковому готелі Burgenstock

МЗС Швейцарії зазначає, що на сьогоднішній день 50 делегацій зі 160 запрошених підтвердили участь у заході.

Участь у Глобальному саміті миру, що має відбутися 15-16 червня у Швейцарії, підтвердили 50 країн зі 160 запрошених. Про це повідомляє місцеве видання Swissinfo, посилаючись на заяву керівника Департаменту з комунікацій МЗС Швейцарії Ніколя Бідо.

Нині про свій приїзд заявили 50 делегацій. Серед тих, хто підтвердив свої наміри, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель, канцлер Німеччини Олаф Шольц, голова уряду Італії Джорджа Мелоні, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо і президент Франції Еммануель Макрон.

МЗС Швейцарії задоволене кількістю відповідей, але прагне побачити ще більшу цифру.

“Там є великі європейські країни, але ми також хотіли б мати якомога більше країн з Глобального півдня, тому що ми хочемо відкритої дискусії про всі можливості та роздуми щодо миру в Україні. Тому ми хочемо мати кількість і репрезентативність Північ-Південь”, – зазначив Бідо.

За його словами, Росії на зустрічі не буде.

“Ми не запрошували Росію, оскільки росіяни постійно говорять, що їм це нецікаво. Ми перебуваємо на підготовчій фазі, ми не будемо укладати мир як такий у Bürgenstock, але ми справді хотіли б розпочати процес із залучення Росії. Тому зв’язок з ними  підтримуємо”, – запевнив Бідо.

Зустріч має відбутися 15 і 16 червня в п’ятизірковому готелі Bürgenstock у Люцерні в центральній Швейцарії.

Як відомо, Саміт миру пройде 15-16 червня у Швейцарії. Україна сподівається участі 80-100 країн світу в цьому заході. В Офісі президента виключили участь Росії у першому Саміті миру, але існує ймовірність, що її представники будуть на другому саміті.

Грузія підтвердила участь у Саміті миру

Джерело