Саміт ЄС: Кулеба заявив про “сигнал” від Угорщини

Саміт ЄС: Кулеба заявив про "сигнал" від Угорщини

Фото: Getty Images Дмитро Кулеба заявив про “вікно можливостей” для України на саміті ЄС

Загроза того, що Угорщина в принципі виступає проти членства України в ЄС повністю знята, стверджує міністр.

Україна отримала перший сигнал з Угорщини, який свідчить про “вікно можливостей” для нашої країни на саміті ЄС 14-15 грудня. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону у вівторк, 12 грудня.

За його словами, немає жодної країни, яка не хоче бачити Україну у складі Євросоюзу. Та ж Угорщина хоче більш повільний процес, щоб ретельно вивчати наслідки вступу.

“Але вчора, за результатами моєї тривалої розмови з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, однозначно загрози того, що Угорщина в принципі виступає проти членства України в ЄС повністю знята. Він підтвердив, що питання зовсім не в цьому”, – сказав Кулеба.

Він підкреслив, що не може бути відвертим та прямолінійним у цьому питанні, тому що “ставки надзвичайно високі”.

“Але сьогодні ми отримали перший непублічний та неофіційний сигнал з Угорщини, який свідчить про “вікно можливостей”. Ось так я вам скажу”, – очільник МЗС.

Раніше Кулеба заявив, що можлива відмова Євросоюзу почати переговори з Україною через позицію Угорщини матиме “катастрофічні наслідки”, але не зупинить процесу розширення ЄС – наша країна все одно буде членом блоку.

Сіярто збрехав про кількість біженців з України в Угорщині

Джерело