Росію виключили з Дунайської комісії – Кулеба

Росію виключили з Дунайської комісії - Кулеба

Фото: Мінінфраструктури України Росія загрожує судноплавству на Дунаї

Дунайська комісія ухвалила відповідне рішення на 100-му ювілейному засіданні під головуванням України.

Країни-члени Дунайської комісії вирішили виключити Росію через її удари ракетами та безпілотниками по Нижньому Дунаю. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулебу у мережі X (Twitter) в п’ятницю, 15 грудня.

За його словами, таке рішення Дунайська комісія ухвалила на 100-му ювілейному засіданні під головуванням України. Воно ґрунтується ще й на рішенні від 17 березня 2022 року, коли росіянам заборонили брати участь у всіх зустрічах та виключили їх зі складу секретаріату комісії.

Росію зобов’язали вийти з організації до 29 лютого 2024 року. Якщо вона цього не зробить, то члени комісії не визнаватимуть свої зобовʼязання перед РФ за Белградською конвенцією про режим судноплавства на Дунаї.

Дунайська комісія – це міжнародна організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї. Її підписали у Белграді 18 серпня 1948 року. Членами комісії є Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна та Хорватія.

Як відомо, Росія регулярно атакує українські порти Рені і Ізмаїл на Дунаї. Напередожні один з “шахедів”, який росіяни запустили в ніч на 14 грудня по Україні, порушив повітряний простір НАТО, упавши на території Румунії.

Нагадаємо, тоді агресор запустив 42 дрони і сили ППО знищили 41 з них.

Джерело