Росіяни готують провокацію на ЗАЕС – Генштаб

Росіяни готують провокацію на ЗАЕС - Генштаб

Фото: Getty Images ЗАЕС знаходиться в окупації з 4 березня 2022 року

Безпека Запорізької АЕС не може бути гарантована, поки російські війська перебувають на станції.

Російські агресори готуються провести чергову провокацію на Запорізькій атомній електростанції. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у Facebook в неділю, 14 квітня.

За даними української розвідки, росіяни можуть провести нову провокацію під фальшивим прапором.

“Росія є єдиним терористом у світі, який тримає в заручниках атомну станцію та використовує її для шантажу України та усього світу. Ніхто інший, окрім російських терористів, не ставив світ так близько до межі свідомої радіаційної катастрофи”, – йдеться у повідомленні.

У Генштабі нагадали, що нещодавно росіяни кілька разів намагалися перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС.

“Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС. Україна завжди відповідально ставилась і ставиться до безпеки ядерних обʼєктів. Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції”, – зазначили військові.

У Генштабі додаюли, що безпека Запорізької АЕС не може бути гарантована, поки російські війська перебувають на станції.

Напередодні стало відомо, що усі шість енергоблоків Запорізької АЕС переведені у стан “холодного зупину”. Це сталося вперше з 2022 року. В МАГАТЕ вважають, що це позитивний момент, але він не вирішує ситуацію з безпекою на станції.

Джерело