Росія здійснила понад 800 хімічних атак – Генштаб

Росія здійснила понад 800 хімічних атак - Генштаб

Фото: Military Media Center Гранати з отруйними речовинами, які використовують на фронті росіяни

Найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, РГ-Во, що містять небезпечну хімічну речовину CS.

В Україні зафіксовано 815 фактів застосування росіянами боєприпасів з отруйними хімічними речовинами. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у п’ятницю, 9 лютого.

“Мобільними групами та іншими підрозділами угруповання сил і засобів підтримки зафіксовано 815 фактів застосування РФ боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень 2024 року – 229 випадків”, – йдеться у повідмоленні.

Найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, РГ-Во, що містять небезпечну хімічну речовину CS, заборонену для ведення війни (бойових дій) пунктом 5 статті 1 Конвенції про хімічну зброю.

У рамках відкритого кримінального провадження задокументовано випадки застосування небезпечних хімічних речовин надаються до слідчих органів для проведення слідчих дій.

У свою чергу командувач ОСУ Таврія бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомив, що лише за добу 8 лютого росіяни здійснили шість скидів із дронів боєприпасів із хімічною речовиною сльозогінно-задушливої дії хлорпікрин (імовірно, гранати К-51). Досі протягом тижня було зафіксовано близько десятка ворожих спроб атакувати отруйними речовинами.

Нагадаємо, Україна повідомила в ОБСЄ про сотні російських хіматак. Так, загарбники здійснюють “артилерійські обстріли із застосуванням хімічно небезпечних речовин”.

Також повідомлялося, що в грудні було вперше зафіксовано застосування росіянами гранати РГ-Во, яка містить заборонену речовину хлорацетофенон.

Джерело