Росія завжди причетна до конфліктів – Зеленський

Росія завжди причетна до конфліктів - Зеленський

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський дав інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ

Глава держави висловив велику зацікавленість в об’єднанні країн Латинської Америки навколо України.

Росія прямо чи опосередковано завжди причетна до конфліктів, які зараз спалахують у світі. Це актуально і для країн Латинської Америки. Таку думку озвучив президент України Володимир Зеленський інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ, повідомила його пресслужба у понеділок, 11 грудня.

“Я дуже зацікавлений в об’єднанні Латинської Америки навколо України. Для нас це об’єднання навколо правди. Я зацікавлений у саміті Україна – Латинська Америка. І тут я хотів би, щоб Хав’єр Мілей також нам допоміг в активізації та організації такої платформи”, – сказав він.

На словами Зеленського, Україна та Аргентина можуть працювати у сфері безпеки, діджиталізації, енергетики та товарообігу. Але питання безпеки залишається номером один.

Президент підкреслив, що Росія завжди прямо чи опосередковано дотична до тих конфліктів, які сьогодні спалахують у різних куточках світу. Тому питання безпеки актуальне і для Латинської Америки.

“Тут ми повинні бути на одному боці. Ми всі хочемо, щоб панував мир і щоб була безпека”, – зазначив глава держави.

Зеленський пояснив, що обрав Аргентину першою для візиту, оскільки побачив чітку позицію нового президента Хав’єра Мілея щодо агресії Росії проти України.

“Його позиція дуже чітка щодо засудження російської агресії, щодо підтримки України. Не двозначна, без якогось зайвого змісту. Просто дуже конкретна позиція. Тому, безумовно, я хотів віддячити від нас і проговорити Формулу миру й інші пункти, де ми можемо співпрацювати”, – розповів він.

Також президент зазначив, що Аргентина – одна з найбільших країн регіону, тому на неї дивляться як на лідера.

Нагадаємо, 10 грудня Володимир Зеленський узяв участь у церемонії інавгурації новообраного президента Аргентини Хав’єра Мілея. Він побажав Мілею та всьому аргентинському народу здивувати світ своїми успіхами.

Також стало відомо, що 11-12 грудня Зеленський здійснить візит у США.

Джерело