Рішення щодо удару по Охматдиту ухвалювало керівництво РФ – генпрокурор

Рішення щодо удару по Охматдиту ухвалювало керівництво РФ - генпрокурор

Фото: Getty Images Наслідки ракетного удару РФ по Охматдиту в Києві

За попередніми даними військових експертів, росіяни влучили в Охматдиту крилатою ракетою Х-101.

Рішення про ракетні удари по Україні, зокрема по дитячій лікарні Охматдит у Києві, ухвалювало найвище керівництво Росії. Про це заявив генеральний прокурор Андрій Костін у коментарі Інтерфакс-Україна у вівторок, 9 липня.   “Це був комбінований удар, який одночасно було завдано ракетами повітряного, морського та наземного базування, тому очевидно, що рішення про ураження ухвалювало найвище керівництво Росії”, – сказав він.

Костін зазначив, що за попередніми даними військових експертів, ракета, якою росіяни влучили в Охматдит, – це крилата ракета Х-101.   “Це підтверджується відеозаписом влучання, конструкцією ракети і траєкторією її польоту. Такі висновки також підтверджуються аналізом осколків із місця злочину. На відео ураження дитячої лікарні Охматдит чітко видно ракету, яка рухається без будь-яких відхилень на визначену ціль”, – сказав генпрокурор.   Оскільки, за твердженням самих представників Росії, крилата ракета Х-101 є високоточною і стійкою до засобів РЕБ, можна дійти висновку, що саме дитяча лікарня була метою атаки високоточною російською зброєю, наголосив Костін.   Генпрокурор додав, що найімовірніше, решта ударів РФ були спеціально спрямовані проти цивільних об’єктів у Києві, Кривому Розі, Дніпрі та інших містах України.

Нагадаємо, 8 липня росіяни завдали масованого удару по Україні. Однією з цілей стала лікарня Охматдит у Києві. У закладі загинуло двоє людей і 30 були поранені, серед них 10 дітей.

СБУ встановила, що росіяни атакували лікарню ракетою Х-101. Було оприлюднено відео цієї атаки.

Джерело