Рішення про початок перемовин про вступ до ЄС є “чистим” – Стефанішина

Рішення про початок перемовин про вступ до ЄС є "чистим" - Стефанішина

Фото: ERR Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

Єврорада 14 грудня ухвалила рішення про початок переговорів про вступ до Євросоюзу з Україною та Молдовою, а також надала статус кандидата Грузії.

Рішення Європейської ради про початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС не містить жодних додаткових умов. Про це у четвер, 14 грудня заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону.

Вона підкреслила, що Київ не очікував, що “рішення буде настільки чистим”.

“Пропозиція про рішення, яке було представлено президентом Євроради Шарлем Мішелем на розсуд лідерів, повністю в такому вигляді й було ухвалено – тобто рішення про відкриття переговорів про членство для України та Молдови. Крапка. Без будь-яких умовностей”, – сказала Стефанішина.

Вона ж зазначила, що Україна розпочне переговори щодо наступних кроків для вступу у Європейський союз в понеділок, 18 грудня.

“Хочу вас запевнити, що буквально за 15 хвилин після ухвалення рішення у мене був дзвінок з Європейської комісії. Вже у понеділок, 18 грудня, ми будемо проводити переговори щодо наступних кроків”, – заявила вона.

Стефанішина додала, що план роботи є.

“Але тепер, звичайно, ми будемо враховувати геополітичну шахівницю і визначати від цього строк”, – заявила віце-премʼєрка.

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що лідери Євросоюзу ухвалили рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою про вступ у ЄС.

Рішення лідерів ЄС означає, що Європейська комісія без подальшого відстрочення починає готувати технічні аспекти переговорів з Україною щодо членства (так звану переговорну рамку). 

Джерело