РФ посилює тиск на українців, які працюють на ЗАЕС

РФ посилює тиск на українців, які працюють на ЗАЕС

Фото: facebook.com/zapnpp Запорізька АЕС (архівне фото)

Водночас зростає невдоволення серед завезених на станцію російських енергетиків через невиконані обіцянки їх керівництва.

Окупанти посилюють тиск на громадян України, які працюють на Запорізькій АЕС, аби змусити їх отримати російські паспорти та підписати контракти з Росатомом. Про це 17 грудня повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.

 

Зазначається, що відповідно до вимог російських окупантів, декілька сотень українських  працівників ЗАЕС повинні бути паспортизовані документами держави-агресора та підписати контракти до 31 грудня 2023 року.
 
“З метою примусу на українських фахівців чинять психологічний тиск, вибірково без попереджень  позбавляють доступу до робочих місць, анулюючи їхні перепустки. Серед українських працівників, які відмовляються від підписання контрактів з Росатомом та паспортів держави-агресора, російські спецслужби намагаються посіяти недовіру один до одного, створюючи умови для  анонімних доносів, зокрема через спеціально створені телеграм-боти”, – наголосили в ГУР.
 
Водночас, за даними розвідки, серед завезених на ЗАЕС російських енергетиків зростає невдоволення через невиконані обіцянки щодо термінів відряджень на окуповану станцію. Замість двох місяців керівництво наказує їм працювати по пів року й довше, оскільки не може знайти охочих кваліфікованих фахівців на заміну.

Нагадаємо, у ніч на 2 грудня на Запорізькій АЕС стався восьмий блекаут, внаслідок чого виникла загроза радіаційній безпеці. 

Джерело