Рейтинг свободи слова: Україна за рік піднялась на 18 позицій

Рейтинг свободи слова: Україна за рік піднялась на 18 позицій

Фото: pixabay.com (ілюстративне фото) Україна піднялась на 18 позицій у світовому Індексі свободи слова

Україна опинилася на 61-й сходинці у світовому рейтингу свободи слова, піднявшись за рік на 18 позицій.

Україна цьогоріч у рейтингу свободи слова посіла 61 сходинку зі 180 країн світу, піднявшись на 18 позицій. Про це повідомляється у звіті міжнародної організації Репортери без кордонів (RSF).

Перші місця в рейтингу посіли Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Португалія та Ірландія. Це єдині країни світу, які продемонстрували цьогоріч “добрі” показники свободи слова. Найгірша ситуація зафіксована в Еритреї.   Покращення позиції України пояснюється двома факторами: поліпшився політичний фактор та піднявся коефіцієнт безпеки.   У RSF зазначили, що водночас свобода слова піддається випробуванням в Угорщині, Мальті та Греції, які мають найнижчі позиції серед країн ЄС.   На сході Європи умови для здійснення журналістської діяльності погіршуються через масштаби дезінформації та цензури ЗМІ. Зокрема, це стосується Туркменістану (175 місце), Білорусі (167 місце) і Росії (162 місце). 
  Крім цього, у Китаї (172 місце) фіксується найбільша кількість затримань журналістів, тоді як уряд впроваджує жорстку цензуру щодо інформації, яка суперечить лінії правлячої партії.

Нагадаємо, 29 квітня на сайті Ради Європи з’явилася інформація про обмеження прав українців, які запроваджує влада України в умовах воєнного стану. Зокрема, йдеться про обмеження на пересування, можливість конфіскації майна, а також обмеження вільного пересування.

Міністр юстиції  Денис Малюська заявив, що Україна у квітні не призупинила захист, а навпаки – переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав.

Джерело