Рада ухвалила закон про перезавантаження БЕБ

Рада ухвалила закон про перезавантаження БЕБ

Фото: Пресслужба Верховної Ради Законопроєкт у другому читанні підтримали 239 нардепів

Ухвалення закону про БЕБ було умовою програм міжнародного фінансування на загальну суму $3 млрд.

Верховна Рада ухвалила закон (№10439) про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram в четвер, 20 червня.

За його даними законопроєкт у другому читанні підтримали 239 нардепів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

“Текст погоджений з партнерами. З незалежним відбором нового голови БЕБ, переатестацією та кадровим відбором. За участю іноземних експертів та українського бізнесу. Можна було краще, але вже молодці”, – написав Железняк.

За його словами, згідно з документом, нового голову БЕБ обирає комісія із шести членів, де половина – міжнародні експерти з правом вирішального голосу. Переатестацію здійснює комісія, у якій по шість осіб від новообраного директора БЕБ і від міжнародних партнерів, але за пропозицією українського бізнес-середовища. Крім того, протягом трьох наступних років працюватиме створена за такою самою схемою кадрова комісія.

“Гарантована незалежність директора БЕБ на рівні НАБУ/САП/НАЗК. І ще багато важливих змін про незалежність інституції. Завжди можна більше і краще, але загалом дуже ок”, – додав Железняк.

Він нагадав, що ухвалення закону про БЕБ було умовою програм міжнародного фінансування на загальну суму $3 млрд.

Нагадаємо, у січні 2024 року Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо удосконалення роботи БЕБ. Цей закон є частиною зобов’язань України в рамках програми з МВФ, структурний маяк – кінець червня поточного року.

А 11 квітня Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про перезавантаження БЕБ. Тоді його підтримали 264 парламентарі.

Джерело