Рада ЄС запровадила нові санкції проти Білорусі за участь у війні проти України

Рада ЄС запровадила нові санкції проти Білорусі за участь у війні проти України

29.06.2024 15:33 джерело Рада Європейського Союзу ухвалила нові санкції проти економіки Білорусі за участь у війні Росії проти України, запроваджені обмеження спрямовані на торгівлю, послуги та транспорт.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС, передає джерело.

Зокрема, Рада ЄС продовжила заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення, а також запроваджує додаткові обмеження на експорт товарів, які можуть сприяти зростанню промислового потенціалу Білорусі.

«Подальші обмеження вводяться на експорт до Білорусі товарів і технологій морського судноплавства, а також предметів розкоші», – йдеться у пресрелізі.

Крім цього, буде заборонено прямо чи опосередковано імпортувати, купувати чи передавати з Білорусі золото і алмази, а також гелій, вугілля та мінеральні продукти, включаючи сиру нафту. Запроваджується заборона на експорт товарів і технологій, що можуть бути використані у нафтопереробці та скрапленні природного газу.

Водночас Рада ЄС заборонила надавати певні послуги Білорусі, її уряду, державним органам, корпораціям, а також будь-якій фізичній чи юридичній особі, яка діє від їхнього імені або за їхньою вказівкою. Це стосуватиметься бухгалтерських, аудиторських, архітектурних, інженерних та рекламних послуг, консультативних послуг з ІТ, юридичних консультацій, дослідження ринку та опитування громадської думки, послуг із тестування продукції та технічної перевірки.

Крім того, рішенням Ради ЄС розширюється заборона на перевезення вантажів автотранспортом по території ЄС причепами і напівпричепами, зареєстрованими у Білорусі, у тому числі під час перевезення вантажівками, які були зареєстровані за межами РБ.

Щоб мінімізувати ризик обходу санкцій, ЄС забороняє транзит через територію Білорусі товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів, які можуть сприяти військово-технологічному зміцненню РБ або розвитку її сектору оборони і безпеки. До цього переліку входять товари і технології, які використовуються в авіаційній чи космічній промисловості, та зброя.

Джерело