Рада ЄС відзначила прогрес України як кандидата

Рада ЄС відзначила прогрес України як кандидата

Україна має прогрес на шляху євроінтеграції

У Брюсселі заявили про прогрес України у реформах щодо верховенства права, у судовій реформі, у вдосконаленні системи державного управління та у боротьбі з корупцією, та закликали продовжувати ці зусилля.

Рада Євросоюзу у вівторок, 12 грудня, оприлюднила висновки щодо розширення ЄС, в яких зокрема йдеться про прогрес України на шляху реформ, необхідних для набуття повноправного членства в ЄС.

“Рада ЄС відзначає суттєвий прогрес, якого Україна досягла для виконання завдань, що забезпечують її кандидатський статус, незважаючи на той факт, що Україна перебуває під атакою. Рада ЄС взяла до уваги доповідь Європейської комісії від 8 листопада щодо України та її рекомендації та очікує на майбутню дискусію на Європейській раді з цього приводу”, – йдеться у документі.

Представники країн-членів також зазначили, що ЄС готовий надалі допомагати Україні у провадженні реформ та у їх імплементації, включаючи ті, що необхідні для подальшого просування до членства в ЄС, та готові підтримувати Україну у відновленні та у відбудові.

Рада ЄС відзначила прогрес України у реформах щодо верховенства права, у судовій реформі, у вдосконаленні системи державного управління та у боротьбі з корупцією, та закликала Україну продовжувати такі зусилля. Окрему увагу документ приділяє координації зусиль з підвищення енергетичної та фінансової стійкості України в умовах російської військової агресії.

“Рада ЄС підтверджує своє рішуче засудження російської агресивної війни проти України та непохитну підтримку Європейським Союзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також невід’ємне право на самооборону проти російської агресії. ЄС буде продовжувати підтримувати Україну та український народ у боротьбі проти триваючої російської війни так довго, як це буде необхідним”, – підкреслює Рада ЄС у своїх висновках.

Нагадаємо, 8 листопада Єврокомісія оприлюднила річну доповідь щодо розширення ЄС, в якій рекомендувала Європейській раді розпочати переговори про вступ з Україною і Молдовою.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже у грудні очікує на політичне рішення від Європейської ради. Але Угорщина планує заблокувати рішення ЄС.

Джерело