Рада ЄС продовжила економічні санкції проти Росії ще на пів року

Рада ЄС продовжила економічні санкції проти Росії ще на пів року

Оновлено 29.01.2024 14:43 джерело Рада ЄС сьогодні продовжила економічні санкції проти Росії у зв’язку з агресією проти України на наступні шість місяців.

Про це передає джерело з посиланням на повідомлення на сайті Європейської ради.

«Рада ЄС сьогодні поновила на наступні 6 місяців, до 31 липня 2024 року, обмежувальні заходи з огляду на триваючі дії Російської Федерації з дестабілізації України. Ці санкції, які були вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, були значно розширені з лютого 2022 року у відповідь на російську неспровоковану, нічим не виправдану та злочинну військову агресію проти України», – йдеться у документі.

Як зазначається, обмежувальні заходи ЄС проти Росії включають широкий спектр секторальних заходів, включаючи обмеження в торгівлі, фінансах, у доступі до технологій та до товарів подвійного призначення, у сферах промисловості, транспорту та предметів розкоші. Ці обмежувальні заходи також включають заборону на імпорт до ЄС або трансферні перевезення морським транспортом сирої нафти та певних продуктів нафтопереробки, що походять з Росії, відключення кількох російських банків від платіжної системи SWIFT, припинення мовлення та позбавлення відповідних ліцензій кількох кремлівських видань, що використовувалися для поширення дезінформації. Окремо ЄС вживає заходів для уникнення фактів обминання згаданих економічних санкцій.

Наголошується, що ЄС вважає за потрібне зберігати усі санкції, доки Росія продовжує застосовувати силу і порушувати міжнародне право.

Як повідомлялося, 31 липня 2014 року Рада ЄС ухвалила рішення 2014/512/CFSP (Спільна зовнішня та безпекова політика – ред.) щодо застосування обмежувальних заходів з огляду на дії Росії з дестабілізації України.

На додаток, ЄС вжив ряд обмежувальних заходів у відповідь на дії Російської Федерації, що спрямовані проти України, включаючи заборону економічних стосунків із тимчасово окупованими територіями України, включаючи Крим і Севастополь, а також окремі райони Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей, що знаходяться поза контролем влади України.

Джерело