Рада дозволила місцевим радам фінансувати Сили оборони

Рада дозволила місцевим радам фінансувати Сили оборони

Фото: Telegram / Ярослав Железняк Місцевим радам дозволили фінансувати підрозділи Сил оборони на період воєнного стану

Законопроєкт у цілому підтримали 303 народні депутати, розповів парламентар Ярослав Железняк.

Верховна Рада дозволила під час воєнного стану місцевим радам фінансувати Сили оборони. Про це повідомив на своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк (фракція Голос).

“Нарешті прийнято (законопроєкт – ред.) №9559-д, який дозволяє місцевим радам фінансувати підрозділи сил оборони на період воєнного стану”, – написав парламентар.

Законопроєкт у цілому підтримали 303 народні депутати на пленарному засіданні у вівторок, 18 червня.

Проєкт закону вносить зміни до законів Про місцеве самоврядування в Україні та Про запобігання корупції для розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони в період дії воєнного або надзвичайного станів.

Проєкт закону передбачає надання повноважень виконавчим органам сільських, селищних, міських рад щодо будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

Законопроєкт також передбачає можливість призначення сільського, селищного, міського голови на посаду начальника відповідної військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) без звільнення із займаної посади.

Законопроєкт розширює організаційні спроможності керівництва обласних, районних рад в умовах воєнного стану за вакантної посади голови цієї ради.

Нагадаємо, дії Угорщини стосовно блокування допомоги Україні викликають все більше обурення серед членів ЄС. Нині угорські представники блокують виділення 6,5 млрд євро термінової військової допомоги Україні.

Столтенберг пропонує членам НАТО щорічно виділяти €40 млрд для ЗСУ

Джерело