Пропагандиста Подоляку засудили до 12 років в’язниці

Пропагандиста Подоляку засудили до 12 років в'язниці

Фото: Кадр с видео Юрій Подоляка має мільйонну аудиторію в Росії і називає себе “головним спікером війни”

Прокурори зазначають, що на майно обвинуваченого, яке знаходиться на території Сумської області, накладено арешт.

Суд виніс вирок – 12 років в’язниці – блогеру, що переховується в РФ і виправдовує злочини окупантів. З огляду на фотографію, мова про Юрія Подоляку. Про це повідомляє Сумська обласна прокуратура на своїй Facebook-сторінці.

Сторона звинувачення довела, що 48-річний чоловік народився і тривалий час проживав у місті Суми, але з 2014 року виїхав у Росію, де тепер поширює пропагандистську інформацію з території держави-агресора.

Зловмисник має мільйонну аудиторію в Росії і називає себе “головним спікером війни”. За його словами, він допомагає росіянам “мобілізуватися і тримати інформаційний удар”.

Виправдовуючи поразки військових РФ, блогер розповідає підписникам, що українські військовослужбовці, “прикрившись мирним населенням, здійснюють військові перекидання”, а гуманітарна катастрофа в окупованих росіянами містах “спричинена насамперед діями з боку Києва”

“І поки російські війська не розгромлять збройні сили України, на жаль, так все і буде”, – запевняє пропагандист.

Блогера визнали винним у поширенні інформації та співпраці з державою-агресором, що містить виправдання збройної агресії Російської Федерації проти України.

За вироком суду 22 грудня 2023 року його засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років.

Оскільки блогер нині перебуває не в Україні стосовно нього здійснювалося спеціальне судове провадження. На майно обвинуваченого, що знаходиться на території Сумської області, рішенням суду накладено арешт.

Пропагандиста Подоляку засудили до 12 років в'язниці

Сумська обласна прокуратура виклала заблюрене фото пропагандиста 

Зазначимо, що 3 квітня Юрію Подоляці повідомили про підозру в роботі на Росію проти України.

Джерело