“Призов українців з-за кордону”: Міноборони уточнило заяву Умєрова

"Призов українців з-за кордону": Міноборони уточнило заяву Умєрова

Фото: Facebook / Рустем Умєров Міноборони заявило, що в опублікованому інтерв’ю Рустема Умєрова було зміщено акценти

Міністр оборони закликав українців за кордоном приєднуватися до ЗСУ, але не мав на увазі юридичний тиск, зазначає відомство.

Міністерство оборони України уточнило заяву міністра Рустема Умєрова, яку поширили німецькі видання WELT та Bild. Відомство наголошує, що на порядку денному нема обговорення призову чоловіків з-за кордону. Про це йдеться в коментарі начальника управління преси та інформації Міністерства оборони Іларіон Павлюк виданню РБК-Україна, опублікованому в четвер, 21 грудня.

“На порядку денному немає обговорення призову з-за кордону. Якщо громадяни України за кордоном хочуть долучитися, вони приїжджають в Україну й долучаються”, – сказав він виданню.

Ілларіон Павлюк в коментарі інформагентству Інтерфакс-Україна додав, що міністр оборони України Рустем Умєров закликає всіх українців приєднуватися до Збройних сил, але питання про механізм покарання або юридичного тиску на чоловіків, які за межами України, нині не стоїть.

“Міністр закликає приєднуватися до Збройних сил усіх громадян України, хоч би де вони перебували. Від того, що ви не отримали повістку, не зникла загроза Україні. Чи стосується це тих українців, які перебувають за кордоном? Безумовно. Захищати країну в час війни – конституційний обов’язок усіх громадян. Якщо питання про механізм покарання чи юридичного тиску на тих, хто за межами України, то зараз на порядку денному цього немає”, – заявив він.

У Міноборони додали, що завдань, які стосуються рекрутингу, поліпшення механізму мобілізації, поліпшення системи підготовки тощо, більш ніж достатньо.

“Утім, ще раз про важливе: повістка – це лише повідомлення громадянину, що він потрібен державі для захисту. З цього погляду дивно очікувати особистого запрошення під кінець другого року повномасштабної навали. Чули про війну в Україні? То вважайте, що вас запрошено. Йдіть уже. Йдіть, як пішли всі ті, хто стояв у чергах у військкомати в лютому 22-го”, – наголосили у відомстві.

Павлюк також пояснив, що в опублікованому інтерв’ю було зміщено акценти, а йшлося про необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до армії.

Зазначимо, що німецькі видання WELT та Bild опублікували інтерв’ю з міністром оборони України Рустемом Умєровим, де той нібито заявив, що Міноборони “планує призвати на військову службу з-за кордону чоловіків-українців віком 25-60 років”.

Раніше у Міністерстві оборони заявили, що не коментуватимуть чутки чи неперевірену інформацію про начебто звільнення трьох командувачів.

Перед цим ЗМІ писали, що міністр оборони Рустем Умєров готує подання на звільнення одразу трьох командувачів Збройних сил України. Йшлося про командувача Медичних сил ЗСУ Тетяну Остащенко, командувача Оперативно-стратегічного угрупування військ Таврія Олександра Тарнавського і командувача Об’єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва.

Джерело