Прикордонники України помогли знайти картину, вкрадену з музею Нідерландах

Прикордонники України помогли знайти картину, вкрадену з музею Нідерландах

Фото: ГПСУ Еліезер і Ребекка біля криниці, пензлю Яна Лінсена

Витвір мистецтва перебував у розшуку Інтерполу ще з 2005 року, коли з Вестфрісського музею зникли 24 картини.

Головний оперативно-розшуковий відділ Житомирського прикордонного загону допоміг знайти викрадений витвір мистецтва. Зокрема, українські оперативники здобули інформацію та здійснили перевірку одного громадянина України, що виїхав у Польщу і підшукував звідти клієнтів для старовинної картини. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України в середу, 12 червня.

“За наявними даними він шукав клієнтів для продажу картину Яна Лінсена Еліезер і Ребекка біля криниці, датовану 1629 роком. Покупців також підшуковували і на території України.

Картина виняткової цінності. Вона багато років перебувала в розшуку Інтерполу, адже 9 січня 2005 року була викрадена із голландського Вестфрісського музею. Тоді загалом зникли 24 картини, а також 70 срібних експонатів. Багато з них досі вважаються зниклими безвісти”, – йдеться в повідомленні.

Прикордонні оперативники дістали достатньо відомостей, що вказували на здійснення протиправної діяльності конкретною особою. Українські і польські прикордонники разом з представниками Королівства Нідерландів провели ряд спільних заходів.

У результаті реалізації розробленого плану викрадений витвір мистецтва вилучили.

Громадянина України затримали та обрали запобіжний захід у вигляді трьох місяців арешту. Йому висунули звинувачення. Розслідування у справі веде окружна прокуратура польського міста Кракова.

Нагадаємо, експерти-мистецтвознавці оглянули 285 картин з приватної колекції колишнього українського політика Віктора Медведчука. 112 з них мають культурну та історичну цінність, тому їх планують передати на зберігання до Національного художнього музею України.

В Іспанії знайшли викрадену картину Френсіса Бекона

Джерело