Президент підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Президент підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Фото: Пресслужба президента України Зеленський підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Під час подорожей до ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені до домашнього пакету послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про імплементацію норм європейського законодавства з роумінгу. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Тепер українці матимуть змогу користуватися зв’язком у країнах ЄС без додаткових платежів протягом чотирьох місяців, а європейці – в Україні.

Закон спрямований на поступову інтеграцію до Єдиного цифрового ринку ЄС, а саме – отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС щодо послуг роумінгу шляхом приєднання до єдиної роумінгової зони ЄС “Роумінг як вдома” (Roam-Like-AtHomе/RLAH).

RLAH – це послуга, яка означає, що під час подорожей до ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені до домашнього пакету послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами загальної роумінгової зони зможуть скористатися і користувачі європейських операторів, які подорожують Україною.

Закон також гармонізує національне законодавство у сфері електронних комунікацій із законодавством Європейського Союзу.

Нагадаємо, у травні Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом.

Раніше сім українських та 20 європейських операторів мобільного та фіксованого зв’язку підписали спільну заяву про координацію зусиль для забезпечення доступного роумінгу для українців у ЄС

Джерело