Президент Грузії наклала вето на закон про “іноагентів”

Президент Грузії наклала вето на закон про "іноагентів"

Фото: Getty Images Саломе Зурабішвілі виступила категорично проти закону про “іноагентів”

Цей закон по своїй суті і по своєму духу – російський закон, який суперечить конституції Грузії, зазначила Саломе Зурабішвілі.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на закон про “іноагентів”. Про це повідомило агентство SOVA у суботу, 18 травня.

“Сьогодні я наклала вето на російський закон. Цей закон по своїй суті і по своєму духу – російський закон, який суперечить нашій конституції і суперечить всім європейським нормам, настільки, що є перешкодою нашому європейському шляху”, – заявила Зурабішвілі.

За її словами, документ з президентським вето повернуть до парламенту сьогодні.

“Закон не підлягає жодній зміні, жодному вдосконаленню. Цей закон має бути відкликаний”, – резюмувала президент Грузії.

Агентство зазначає, що грузинська конституція передбачає право парламенту обійти вето президента. І для цього у правлячої партії Грузинська мрія є достатня кількість голосів.

Очікується, що грузинський парламент остаточно схвалить скандальний закон в середині червня. Але грузинська конституція не визначає терміни для подолання вето президента.

Тим часом в уряді Грузії заявили, що можуть врахувати “змістовні рекомендації” від західних партнерів у рамках механізму вето.

Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії остаточно ухвалив законопроєкт про прозорість іноземного впливу, який спричинив масові протести.

Частина опозиції в парламенті Грузії оголосила про перехід у режим бойкоту після ухвалення закону про “іноагентів”.

В Європі вже не чекають: Грузія прийняла закон про “іноагентів”

Джерело