Презентовано фільм про наругу окупантів над чоловіками

Презентовано фільм про наругу окупантів над чоловіками

Фото: Національна поліція України Одна з катівень, виявлених на деокупованій території

Офіс Генпрокурора зафіксував 280 фактів сексуального насильства з боку окупантів, з них 101 випадок стосується насильства над чоловіками.

Насильство російських військових над цивільними – це не поодинокі випадки, а система. На цьому під час презентації фільму-розслідування про сексуальне насильство окупантів над українськими чоловіками наголосила заступниця начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора Ірина Діденко, повідомляютьв Офісі генпрокурора.

Офіс Генпрокурора зафіксував 280 фактів сексуального насильства з боку окупантів, з них 101 випадок стосується насильства над чоловіками.

У презентованому в Херсоні документальному фільмі-розслідуванні “Він теж” йдеться про російські катівні в Херсоні. Виконавча директорка фільму Анна Бабінець зізналась, що ця документальна стрічка стала найстрашніою з усього, над чим їй доводилося працювати.

Тема сексуального насильства табуйована суспільством, тому я щиро вдячна чоловікам, які розказали цю історію. Про скоєні злочини мають знати не лише в Україні, а й у світі, – підкреслила Бабінець.

Один із героїв фільму, православний священик Сергій Чудинович розповів, як прагнув заохотити колишніх в’язнів російських катівень розповідати про пережите насильство.

Я бачив відео людей, які потрапляли в полон до росіян, та потім акуратно обходили тему. Таким чином створюється неправильне інформаційне тло: ну, побував у полоні, ну, поговорили… Усе це обман. А проти обману треба постати і казати правду на тому рівні, якому її бачиш і розумієш, повідомив Чудинович.

Ірина Діденко повідомила, що вдалося встановити, хто організував роботу катівні в Херсоні.

“За цим стоїть ціла організація, система, а не емоції. Коли ми почали досліджувати катівні на окупованих територіях та в Росії, з’ясувалося, що там є спеціальні кімнати для катування, графіки катування. Тому в Офісі генпрокурора триває робота з доведення причетності всієї вертикалі влади РФ. І притягнення до відповідальності через міжнародні інстанції вищого керівництва РФ”, – підкреслила чиновниця.

Фільм-розслідування доступний для перегляду: 

“Зґвалтування, погрози зґвалтуванням та електричний струм до статевих органів – те, що пережили герої фільму у підвалах херсонських катівень. Сексуальне насильство проти чоловіків -це воєнний злочин, про який звичніше мовчати. Це табуйована тема: про це не звикли говорити, про це не зручно говорити, адже чоловіки не плачуть і не виносять брудне шмаття на світ”, – йдеться в анотації до фільму.

Раніше повідомлялося, що окупанти мали катівні у всіх загарбаних містах і селищах.

У катівні окупантів людям спилювали напилком зуби і виривали нігті 

Джерело