Пошкоджений корабель Серпухов: в ГУР розповіли про спецоперацію Рибалка

Пошкоджений корабель Серпухов: в ГУР розповіли про спецоперацію Рибалка

Фото: АрміяІnform Українській розвідці здійснити операцію допоміг колишній російський військовослужбовець, матрос з позивним Гога, зазначив Андрій Юсов

Андрій Юсов зазначив, що це перша операція Головного управління розвідки на Балтійському флоті.

Головному управлінню розвідки (ГУР) Міністерства оборони під час спецоперації Рибалка вдалося пошкодити російський ракетний корабель Серпухов та здобути секретні дані про Балтійський флот і військово-промисловий комплекс Російської Федерації. Про це на пресконференції в Укрінформі повідомили представник ГУР Андрій Юсов, спікер проєкту Хочу жить! Віталій Матвієнко і колишній російський матрос з позивним Гога, що перейшов на бік України.

“На початку квітня цього року з’явилася інформація про інцидент, задимлення з малим ракетним кораблем Серпухов, який в складі Балтійського флоту і знаходиться на базі у місті Балтійськ. Нині ми можемо сказати, що це була частина операції Рибалка, яка тривала з 2023 року”, – зазначив Юсов.

За його словами, здійснити операцію допоміг колишній російський військовослужбовець, матрос з позивним Гога, який став членом добровольчого легіону Свобода России. У 2023 році він вийшов на зв’язок з ГУР через проєкт Хочу жить! і погодився вивести з ладу ракетний корабель Серпухов, на якому проходив службу, а також передав українській розвідці секретну інформацію про Балтійський флот і військово-промисловий комплекс Росії.

Він наголосив, що виведений з ладу корабель є носієм ракет типу Калібр і Онікс, якими ворог б’є по українській території.

“Це перша наша операція на Балтійському флоті. Для ворога вона стала шоком і великою несподіванкою. Після цієї операції відбулися перестановки, розслідування, покарання у середині Балтійського флоту. Зрозуміло, що певні голови там полетіли”, – сказав Юсов.

Безпечний вихід матроса Гоги був окремою операцією. Нині він перебуває в Україні і готовий у складі легіону Свобода России разом із Силами безпеки України продовжити боротьбу з РФ, зазначив Юсов.

Російський матрос Гога розповів, що прослужив на Балтійському флоті 11 років. А у 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, він став єдиним військовим на своєму кораблі, хто виступив проти війни і не приховував своїх поглядів.

За словами матроса, прокуратура порушила проти нього адміністративну справу.

«Прокурор прочитав рапорт про моє звільнення, сказав, що робити так не можна, і це перше й останнє попередження. І відпустив мене. До мене не було застосовано ніяких санкцій. Я продовжив далі служити на своєму кораблі», – розповів він.

Після цього він намагався звільнитися через суд, проте його теж не звільнили.

У 2023 році він зв’язався з проєктом Хочу жить! і став співпрацювати з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

Нагадаємо, 8 квітня ЗМІ повідомили про пожежу на борту Серпухова в Калінінграді. Згодом ГУР підтвердило пожежу на російському кораблі в Калінінграді. 

Пошкоджений на Балтиці корабель РФ планувала перекинути в Чорне море – ГУР

Джерело