Польща і Словаччина не мають наміру відправляти свої війська в Україну – президенти

Польща і Словаччина не мають наміру відправляти свої війська в Україну – президенти

04.07.2024 14:42 джерело Варшава і Братислава не мають наміру направляти війська в Україну, а зосереджують свою активність на допомозі Україні.

Про це під час спільної пресконференції у четвер у Варшаві заявили президенти Польщі і Словаччини Анджей Дуда і Петер Пеллегріні, передає кореспондент джерелоу.

Як зазначив Дуда, він не бачить значних розбіжностей з президентом Пеллегріні у питанні російської агресії й підтримки України.

“Я також не вважаю, що Польща сьогодні має направляти свої війська в Україну, це було би включенням країни НАТО у війну, що дуже серйозно”, – підкреслив Дуда.

Він додав, що донині позиція Польщі на міжнародній арені була однозначною: Варшава надає Києву військову допомогу, але не направлятиме в Україну свої війська.

Дуда нагадав, що Польща надала Україні “величезну кількість” озброєння: майже 350 танків, понад 100 БТРів, продовжує пeредавати САУ Krab і боєприпаси, а загальна сума військової допомоги становить мільярди доларів.

“Ми готуємо українських військових на території Польщі, але не направляємо своїх військових в Україну. І я сподіваюся, що ми ніколи не будемо змушені направляти свої війська в Україну, аби там, підкреслюю, вони захищали Польщу і НАТО. Сподіваюся, що такої необхідності не буде, і Росія не доведе до такої ситуації”, – сказав Дуда.

Він наголосив, що Росія не може перемогти у цій війні, адже це було б величезною загрозою для світу, оскільки “російський імперіалізм хотітиме й надалі захоплювати нові території і поневолювати чергові країни”.

Своєю чергою Пеллегріні зауважив, що, як президент, він “ніколи не погодиться направити словацьких військових в Україну, аби вони брали участь у бойових діях”. За його словами, ця позиція є "незмінною".

Джерело