Поблизу Бурштинської ТЕС починають будувати котельні

Поблизу Бурштинської ТЕС починають будувати котельні

Фото: ДТЕК Бурштинська ТЕС у березні була пошкоджена обстрілом росіян

Бурштинська ТЕС наразі перебуває у зруйнованому стані й фахівці говорять, що вона не буде відновлена в зимовий період.

Через значні руйнування, спричинені обстрілами військами Росії, робота Бурштинської ТЕС у зимовий період опинилась під загрозою. На Прикарпатті громада починає будувати котельні. Про це заявив Бурштинський міський голова Василь Андрієшин під час наради в Івано-Франківській ОДА, передає Укрінформ.

“Бурштинська ТЕС наразі перебуває у зруйнованому стані й фахівці говорять, що вона не буде відновлена в зимовий період, тому що у будівлі споруди дах настільки пошкоджений, що це неможливо буде зробити. Енергетичне обладнання, мабуть, ще ситуація дозволить відремонтувати і воно буде працювати, але в зимовий період найбільш ймовірно це все не запрацює. Тому ми готуємось до будівництва котелень для того, щоб забезпечити місто та соціальну інфраструктуру альтернативним опаленням”, – розповів Андрієшин.

За його словами, йдеться про будівництво модульних котелень, або когенераційних установок. Їх збираються купити через міжнародні фонди. Техніко-економічне обґрунтування вже погодили у профільних міністерствах і наразі до них вносять необхідні правки.

“Я майже на 99% упевнений, що обладнання в нас буде і ми зможемо забезпечити населення теплом”, – зазначив Бурштинський міський голова.

Андрієшин також заявив, що проблемним залишається питання коштів на остаточний проєкт для встановлення цього обладнання та підведення газу середнього тиску. Загальний кошторис необхідних робіт – 15 млн грн. Громада може скерувати не більше 2-3 млн грн.

“Є гостра потреба коштів. Бурштинська ТЕС щороку переказує до обласного бюджету близько 150 млн грн. Думаю, тими 10%, а це 15 млн грн, область поділиться з нами і надасть нам можливість вирішити ці проблеми”, – сказав він.

Нагадаємо, 22 березня російські удари пошкодили всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС.

Як повідомлялося, міська рада Бурштина Івано-Франківської області дозволила власникам квартир встановлювати індивідуальне опалення.

Джерело