Підсумки 21.12: Легальний канабіс і бійня у ПразіСюжет

Підсумки 21.12: Легальний канабіс і бійня у ПразіСюжет

Фото: Getty Images В Україні легалізували медичний канабіс

Рада схвалила легалізацію медичного канабісу; У Празі сталося найкривавіше масове вбивство за всю 30-річну історію сучасної Чехії. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Рада схвалила легалізацію медичного канабісу

Верховна Рада в другому читанні проголосувала за легалізацію медичного канабісу в Україні. Закон буде введено в дію через пів року після його опублікування – у другому півріччі 2024-го року, прогнозують у парламенті. Як йдеться у пояснювальній записці, передбачається обмежена легалізація каннабісу, його смоли, екстрактів і настоянок, а також тетрагідроканнабінолу (ТГК) – першого та єдиного на сьогодні каннабіноїду, дозволеного для медичного застосування в деяких країнах. 

В університеті в центрі Праги сталася стрілянина, є загиблі й поранені

Внаслідок стрілянини в одній із будівель Карлового університету вбито 15 людей, 24 людей було поранено. Стрілок був студентом університету, його тіло виявлено неподалік навчального закладу. Про точні мотиви нападу поки невідомо, проте поліція не вважає його пов’язаним із міжнародним тероризмом. Вона припускає, що стрілець діяв під впливом схожих інцидентів зі стріляниною в інших країнах світу. Нинішній напад став найкривавішим подібним інцидентом за всю 30-річну історію сучасної Чехії.

У Мінфіні заявили про ризики фінансування бюджету

Існують ризики фінансування державного бюджету України в січні-лютому 2024 року. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко. На жаль, у січні-лютому рішень, які ухвалені партнерами, недостатньо (для фінансування потреб бюджету на цей період – ред.), щоб ми самостійно могли впоратися. Тому в нас наразі працює механізм плану Б”, – сказав Марченко. Серед таких заходів міністр назвав авансову сплату дивідендів держкомпаній, а також збільшення обсягу запозичень на внутрішньому ринку.

Україна отримала від Японії 950 млн доларів

До державного бюджету України надійшло понад 950 млн доларів від Японії в межах проєктів Світового банку на відновлення та соціальний захист. Вказано, що кошти будуть спрямовані для відшкодування видатків держбюджету України на невідкладні та пріоритетні потреби, зокрема у сфері відновлення та соціальної допомоги.

Київстар на місяць скасував абонплату для всіх абонентів

Мобільний оператор Київстар заявив про скасування планової плати за тариф для всіх своїх користувачів. Абонентам передплати, контракту та контрактним абонентам з послугою Домашній Інтернет не буде списано планову плату за пакет послуг у період із 22 грудня по 21 січня.

Рада оновила Рахункову палату всупереч позиції G7

Верховна Рада проголосувала за призначення чотирьох членів Рахункової палати, попри прохання країн G7 не поспішати з цим питанням. Раніше посли країн “Великої сімки” висловили стурбованість намірами призначити членів Рахункової палати до завершення її реформи. “До ухвалення закону про реформу ці призначення підірвали б довіру до інституції, що відповідає за нагляд за міжнародною допомогою”, – йдеться в заяві послів. 

Фінляндія передала Україні зброю на 106 млн євро

Фінляндія відправила Україні пакет військової допомоги на 106 млн євро. Традиційно фінська сторона не розголошує подробиць ані вмісту пакета, ані термінів його відправлення в Україну “з оперативних міркувань та для забезпечення безпечної доставки допомоги”.

ППО знищила 34 із 35 “шахедів”

ППО у ніч на 21 грудня на різних напрямках збила 34 із 35 випущених ударних БпЛА росіян. Зазначається, що безпілотники атакували хвилями у різний час, в період з 20.00 20 грудня по 03.30 21 грудня. ППО працювала у Київській, Дніпропетровській, Вінницькій, Черкаській, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській, Хмельницькій, Сумській, Полтавській, Чернігівській та Кіровоградській областях. При цьому на Київщині внаслідок потрапляння уламків безпілотника у складську будівлю підприємства сталася пожежа. Пошкоджень також зазнали інші його будівлі та автомобілі. 

 

Джерело