Підсумки 19.12: Брифінг Зеленського і нова ДіяСюжет

Підсумки 19.12: Брифінг Зеленського і нова ДіяСюжет

Фото: Рубрика Зеленський провів щорічну пресконференцію

Зеленський провів підсумкову пресконференцію; Дія змінила дизайн і запровадила нові послуги. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Зеленський провів підсумкову пресконференцію

Президент Володимир Зеленський провів щорічну пресконференцію, час і місце якої до останнього тримали у секреті. Глава держави відповів на низку питань журналістів щодо мобілізації, заявивши, що мобілізувати можуть до 500 тисяч людей. При цьому документ про мобілізацію жінок глава держави пообіцяв не підписувати. Також він прокоментував свої стосунки із Залужним та Безуглою. Він висловився про затримку допомоги зі США, а також прокоментував ситуацію на фронті, виробництво БПЛА та відповів на низку інших питань.

Дія змінила дизайн і запровадила нові послуги

Керівник Мінцифри Михайло Федоров презентував зміни в застосунку Дія. Зокрема у застосунку з’явилися послуги з перереєстрації авто без відвідування сервісного центру МВС, 8 послуг для бізнесу за 1 онлайн-заявою, автоматичні зміни у ФОП без участі людини та очікувань, послуги для моряків без паперів і хабарів. Також оновили дизайн, зробивши головний екран функціональнішим, оновили документи й додали стрічку з важливими оновленнями.

На кордоні рекордні черги вантажівок – ДПСУ

На кордоні України з чотирма сусідніми країнами сформувалися рекордні черги вантажівок – понад 5000 фур, повідомили у Держприкордонслужби. Лише у чергах на кордоні з Польщею на вʼїзд в Україну очікують понад 3300 вантажівок. Найбільше у пункті пропуску Ягодин – 1400 фур. Окрім того, на кордоні зі Словаччиною в бік України на напрямку пункту пропуску Ужгород очікують проїзду 565 вантажівок. Там тимчасово припинилося блокування руху фур. На кордоні з Угорщиною в бік України на напрямку пункту пропуску Тиса очікувало проїзду 220 вантажівок. А у Румунії – в бік України на напрямку пункту пропуску Порубне – стояли ще 950 фур.

В Україні відключили три блоки на ТЕС

В Україні сталися чергові відключення енергоблоків на теплових електростанціях, повідомило Укренерго. Протягом доби на теплових електростанціях один блок вийшов в аварійний ремонт, ще два – в поточний. При цьому зазначається, що наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення  енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

Путін розкрив плани відносно заходу України

На заході України начебто існують “територіальні суперечки”. Росія не заважатиме їх вирішенню, але “своє не віддасть”. Про це сказав президент РФ Володимир Путін у ході розширеного засідання колегії міністерства оборони у Москві. На думку глави кремлівського режиму, багато жителів заходу України “хочуть, щоб їхні території повернулися до складу Польщі, Румунії чи Угорщини”.

 

Джерело