Підсумки 18.3: Повчання сенатора і гроші на дрониСюжет

Підсумки 18.3: Повчання сенатора і гроші на дрониСюжет

Фото: Getty images Cенатор Ліндсі Грем

Сенатор Грем під час візиту в Україну розповідав, що українці мають робити з мобілізацією; Кабмін виділив додаткові мільярди на дрони. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Зеленський провів зустріч із сенатором Гремом

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із сенатором США від Республіканської партії Ліндсі Гремом і тимчасовим повіреним у справах США в Україні Робертом Нідемом. “Сенатор Грем і тимчасовий повірений у справах США в Україні Нідем провели важливу зустріч із президентом Зеленським, під час якої почули про ситуацію на полі бою та життєво важливу роль американської допомоги в боротьбі України з російською агресією. Ми всі погоджуємося, що час має суттєве значення в допомозі Україні захиститися”, – йдеться в повідомленні посольства США. За словами Зеленського, окрема увага була приділена питанням євроатлантичної інтеграції України, подальшого посилення санкційного тиску на РФ та використання заморожених російських активів для нагальних потреб нашої держави. 

Грошей немає, але ви мобілізуйтеся: сенатор Грем дав рекомендації українцям

Під час брифінгу Грем заявив, що Україна має прискорити проведення мобілізації і знизити призовний вік. Щодо американської допомоги, він зазначив, що її доля наразі невизначена, проте найбільш ймовірно її виділять у вигляді кредитів, а не грантів.

Сенатор Грем назвав вибори у РФ нелегітимними

Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем на брифінгу в Києві заявив, що нещодавні президентські вибори в РФ не є легітимними. “Перше, що стосується виборів Путіна, – вони не легітимні. Він не є легітимним президентом. Він очолює терористичну державу. Тому моєю відповіддю на його обрання буде внесення законопроєкту, коли я повернуся до Вашингтона, що оголошує Росію державою, яка спонсорує тероризм за американськими законами, тому що це так і є”, – зазначив Грем. Також він відзначив слабкість санкцій і те, що економіка Росії занадто сильна. “Нам потрібно подвоїти зусилля з боротьби з її економічними активами. Так, якщо Росію буде віднесено до категорії держави, що спонсорує тероризм, вторинні санкції стануть більш значущими. І такі країни, як Індія, Китай та інші, які ведуть бізнес з РФ, будуть робити це на свій страх і ризик”, – заявив сенатор.

Уряд виділив додаткові мільярди на дрони

Кабінет міністрів виділив додаткові 5 млрд гривень для потреб Сил безпеки й оборони. Кошти будуть спрямовані на закупівлю дронів, необхідних для наших захисників на передовій.

Зеленський анонсував рекорди у виробництві зброї

Україна протягом поточного року має вийти на максимальне українське оборонне виробництво за весь час незалежності, заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, під час Ставки головнокомандувача він заслухав звіт військових щодо основних напрямків дій на фронті. Також було проведено аналіз динаміки щодо боєприпасів. Зокрема логістика в армії стала відчутно ефективнішою.

Долар подолав психологічний рубіж на міжбанку

Курс долара на міжбанківському валютному ринку різко зріс і вперше в історії піднявся вище 39 гривень. Станом на 13:25 курс перебував на рівні 38,98-39,02 грн/долар, а євро – 42,51-42,54 грн/євро.

Військові НАТО вже перебувають в Україні – ЗМІ

Військові НАТО вже перебувають в Україні для контролю над озброєннями, розвідувальних операцій і навчання. Про це повідомило іспанське видання El Pais. Зазначається, що було опитано безліч військових джерел з України та Європейського Союзу за більш ніж два роки війни, і всі вони згодні з тим, що жодна армія НАТО не брала участі в наземних бойових діях.

Джерело