Під час обміну полоненими п’ятьох українців повернули з Білорусі – ГУР

Під час обміну полоненими п'ятьох українців повернули з Білорусі - ГУР

Фото: Скриншот відео Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов

Українські громадяни були затримані й утримувались незаконно на території РБ, висловив припущення Андрій Юсов.

П’ятеро українців були повернуті з території Білорусі під час останнього обміну полоненими між Україною та Росією. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі РБК-Україна в понеділок, 1 липня.

“У ніч з п’ятниці на суботу, 29 червня, завершився 53-й обмін, в межах якого було повернуто 90 українських військовослужбовців, а також 10 цивільних громадян України. З них п’ятеро повернули з Білорусі: двох чоловіків та трьох жінок”, – зазначив посадовець.

Він пояснив, що це громадяни України, які, як припускають в ГУР, були затримані й утримувались незаконно.

“Але внаслідок складної та системної роботи – переговорної, дипломатичної, в результаті двостороннього діалогу, це питання вдалося вирішити. І сьогодні громадяни України знаходяться вдома – це найголовніше”, – наголосив Юсов.

За його словами, між Україною та Білоруссю на сьогодні “безумовно не прості взаємини”.

“Але водночас нині це точно відмінна ситуація від того, що ми маємо з так званою Російською Федерацією. Двостороння робота допомогла вирішити це питання”, – резюмував Юсов.

Нагадаємо, начальник Генштабу Білорусі Павло Муравейко заявив, що його армія начебто вже навчилася користуватися нестратегічної ядерною зброєю, яку отримала від Росії, та “готова за необхідності її застосувати”.

Ще один підступний сусід: чому білоруси в істериці через нібито загрози

Джерело