Переваги та недоліки відкритих полиць на кухні: чи практично

Більшість господарів маленьких квартир вважають, що відкриті полиці на кухні — поганий вибір. Вони віддають перевагу закритим шафкам, у які складають всі-всі речі, ховаючи їх. Однак від цього простір не стає менш захаращеним. Адже закриті підвісні шафи з'їдають його, інформує Ukr.Media.

Відкриті ж полички ніби ширяють у повітрі. Вони не виглядають масивно і громіздко. Такі меблі додають невеликим кухням повітря. Які ще є переваги у відкритих полиць? Ділимося нижче всіма деталями.

Переваги

Стелажі цього типу візуально розширюють приміщення. Кухня стає більш вільною. Якщо підтримувати порядок на таких полицях і акуратно розставляти на них речі, зона для готування завжди матиме дуже охайний вигляд.
Навісні відкриті полиці мають шалено стильний і красивий вигляд. З їхньою допомогою ви зробите інтер'єр на кухні більш сучасним і цікавим.
Такі стелажі не варто боятися використовувати для зберігання речей з абсолютно різним призначенням. На них можна розміщувати як важку побутову техніку (наприклад, мультиварку і гриль), так і легкі предмети (різні баночки зі спеціями або кулінарні книги).

Розмір і форма

На маленьких кухнях найчастіше можна побачити кутові відкриті полиці. Вони не займають багато площі і відмінно вписуються в інтер'єр. Дуже оригінально виглядають такі багатоярусні стелажі. Вони дуже місткі.

Горизонтальні багаторівневі моделі — приголомшливий варіант для будь-якої кухні. Такі полиці можуть займати всю стіну або ж її частину. На подібних стелажах неймовірно зручно розставляти все необхідне кухонне приладдя.

Де їх розмістити

Варіант № 1. Над кухонним столом найчастіше розташовують відкриті полиці, призначені для декоративних елементів, а також книг з рецептами.
Варіант № 2. Як ми згадували раніше, можна розміщувати подібні стелажі і в кутку. Такий спосіб найбільше підходить для тих, хто хоче заощадити простір. Зберігати на таких полицях можна абсолютно все, що тільки може стати в пригоді на кухні.
Варіант № 3. Розміщення стелажів над робочою поверхнею дуже розумне. Коли ви готуватимете їжу на плиті, то зможете взяти всі необхідні спеції з полиці, що розташована на фартусі.
До речі, на таких стелажах можна зберігати також і сушку для посуду. Якщо відкрита полиця розміщена над мийкою, ви значно прискорите процес миття тарілок і столового наряддя. Як же це зручно!

Джерело