Омбудсмен сказав, скільки українців утримує Росія

Омбудсмен сказав, скільки українців утримує Росія

Фото: Дмитро Лубінець/Facebook Омбудсмен Дмитро Лубінець

Країна-агресор незаконно утримує понад 14 тисяч громадян України, робота з їхнього повернення є найскладнішою.

Росія незаконно утримує понад 14 тисяч громадян України. Робота з повернення цивільних є найскладнішою. Про це заявив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець у кулуарах Молитовного сніданку, який відбувся у Києві 29 червня, пише Інтерфакс-Україна.   “Повертаючи три категорії громадян України – це діти, військовополонені, цивільні – саме щодо цивільних це найскладніша робота”, – сказав омбудсмен.

Лубінець пояснив, що у випадку повернення цивільних не йдеться про обмін, як у випадку військовополонених.   “Міняти ми їх не можемо, якихось додаткових впливів на Російську Федерацію в нас напряму немає. У нас немає навіть юридичної бази, на підставі якої нам можна проводити цей процес”, – додав омбудсмен.

Лубінець нагадав, що Україна також докладає всіх зусиль для повернення майже 20 тисяч дітей і “десятків тисяч” людей, які вважаються зниклими безвісти.
  Коментуючи нещодавнє звільнення цивільних, уповноважений ВР із прав людини зазначив, що це був перший випадок, коли участь у поверненні взяв Ватикан. Раніше Ватикан допомагав у поверненні дітей.

Нагадаємо, 28 червня Україні вдалося повернути з російського полону 10 цивільних людей. Серед них – заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який був захоплений у полон ще в 2021 році. 

Президент України Володимир Зеленський опублікував фото і відео зустрічі визволених із полону.

Джерело