Омбудсмен про мобілізаційний закон: Це найкращий варіант

Омбудсмен про мобілізаційний закон: Це найкращий варіант

Фото: Пресслужба президента України В Україні прийняли закон про мобілізацію

Прийнятий законопроєкт про мобілізацію – це найкращий варіант, на який можна було сподіватися, зазначив Лубінець.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець позитивно оцінює ухвалений закон про мобілізацію. Про це він заявив під час брифінгу у вівторок, 16 квітня, передає Укрінформ.   “На мій погляд, законопроєкт, який був прийнятий в умовах, в яких зараз перебуває Україна, це найкращий варіант, на який ми могли сподіватися. Принципові зауваження, які я направив як уповноважений на профільний комітет, на мій погляд, практично всі були враховані”, – сказав він.   Омбудсмен зазначив, що потрібно розуміти, що зараз на лінії фронту тривають надзвичайно важкі бої і військові, які там перебувають, мають мати змогу, зокрема, отримувати відпустку, а для цього треба збільшити кількість українців у лавах ЗСУ.   “Але, на мій погляд, тепер процедура виглядає максимально демократично, без примусу. Всі військовозобов’язані мають пройти процедуру, зокрема перевірку своїх даних у реєстрі, і після цього ті, хто не виконуватимуть норми закону, будуть підпадати під дії знову ж таки демократичних принципів у нашій державі”, – заявив Лубінець.

Так, за його словами, ТЦК звертаються до органів Національної поліції і виключно органи Нацполіції, відкриваючи кримінальне чи адміністративне провадження, займаються особами, які не виконують дії ухваленого закону.

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав документ. Закон про мобілізацію в Україні набуде чинності у середині травня. 

Кореспондент.net детально розбирався, які зміни у мобілізації почнуть діяти, коли закон набере чинності.

Джерело