Окупанти посилюють репресії проти українців – ГУР

Окупанти посилюють репресії проти українців - ГУР

Фото: ГУР Росія посилює репресії проти українців в окупації

Людям відмовляють у наданні медичної та соціальної допомоги, позбавляють доступу до електроенергії та системи водопостачання.

Росіяни посилюють тиск на місцеве населення на тимчасово окупованих територіях України. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

“Держава-агресор Росія значно активізувала маховик залякування та репресій у зв’язку з підготовкою до так званого виборчого процесу та “переобрання” Путіна, а також задля виявлення противників російського поневолення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що окупаційні адміністрації створюють жахливі й нестерпні умови для тих громадян, хто відмовляється отримувати російські паспорти. Людям відмовляють у наданні медичної та соціальної допомоги, позбавляють доступу до електроенергії та системи водопостачання.

Крім того, у складі карально-репресивних груп, які проводять систематичні обшуки приватних помешкань українців на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей, російські загарбники почали використовувати фахівців з аналізу поведінки.Під час здійснення так званих “перевірок документів” та обшуків вказані особи пильно стежать за власником житла, створюючи додатковий психологічний тиск.

Також, намагаючись залякати та встановити тотальний контроль за місцевим населенням, росіяни на окупованих українських територіях намагаються обрубати усі можливі канали зв’язку та доступу до інформації.

Так, для отримання дозволу та можливості користуватись мобільним інтернетом українці в окупації мусять звернутись до підконтрольних росіянам провайдерів. У цих компаніях на телефони людей вводять невідомі коди, що може свідчити про приховане встановлення шпигунських програм.

Нагадаємо, за даними Центру національного спротиву, російські загарбники з 1 січня 2024 року відмовлятимуть у медичному обслуговуванні українцям на окупованих територіях, які не отримали паспорт РФ.

Також повідомлялося, що в окупованому Криму зафіксували понад дев’ять тисяч порушень прав людини.

Джерело