Окупанти на Луганщині планують передати житло мігрантам та силовикам – ЦНС

Окупанти на Луганщині планують передати житло мігрантам та силовикам - ЦНС

Фото: РИА Новости (иллюстрация) В Луганській області окупанти збираються передати житло силовикам і мігрантам

Росіяни практикують примусове виселення з населених пунктів що наближені до лінії фронту задля використання цивільних будівель для розміщення військових.

На тимчасово окупованій росіянами частині Луганської області представники угруповання “ЛНР” збираються “узаконити” передачу житлових приміщень з ознаками “безхазяйного майна” російським силовикам, службовцям країни-агресора, та мігрантам з Центральної Азії. Про це у суботу, 29 червня, повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

“Цього тижня так званий “народний совєт ЛНР” розглядав внесення змін до місцевого “закону” за яким окупаційні адміністрації можуть привласнити житло, що має ознаки “безхазяйного майна”. Житло, яке окупанти визнають таким, передаватимуть для службовців силового блоку, працівникам соціальної сфери, а також громадянам, які втратили житло та стоять на обліку як такі, що потребують житло”, – йдеться у повідомлені. 

Крім того, такі квартири й будинки за низькими цінами продаються росіянам, що мають намір заселитись на ТОТ України.

“Кремль постійно стимулює таке переселення, оскільки бажає повністю русифікувати захоплені території”, – передає Центр.

В публікації ЦНС також вказується, що окупанти збираються дозволити, попри технічні особливості приміщень та можливе відхилення від встановлених норм, заселятися до житла з перевищенням вимог по площі для однієї особи.

“Такі допуски внесені для створення можливостей заселення найменш вибагливих мешканців Росії та мігрантів з Центральної Азії”, – передають в Центрі.

Представники окупаційної “адміністрації” й далі вимагають переоформлювати документи на право власності відповідно до законів РФ, змушуючи власників брати паспорта країни-агресора.

“Такі вимоги окупантів змушують українських громадян ризикувати власним життям повертаючись на ТОТ задля збереження свого майна”, – зауважують в ЦНС.

У Центрі наполегливо рекомендують громадянам України, що проживали на окупованих територіях, зберігати оригінали документів чи їх завірені копії, або ж відскановані/сфотографовані цифрові копії у хмарних сховищах (Google Drive, Proton Drive та ін.).

“Це дозволить підтвердити ваше право власності на нерухоме та рухоме майно, земельні ділянки тощо”, – пояснюють в ЦНС.

Стало відомо, скільки українців залишаються на ТОТ

Джерело