Фото: Мінкульт Корпус №19 на території Києво-Печерської лаври повернуто державі
У цьому приміщенні будуть працювати реставратори та фахівці із захисту та збереження культурної спадщини.
За рішенням Верховного суду остаточно повернуто державі корпус №19 Національного заповідника Києво-Печерська лавра. Про це 27 лютого повідомляє Мінкульт.
У цьому приміщенні будуть працювати реставратори та фахівці із захисту та збереження культурної спадщини, яким зараз не вистачає місця для роботи.
У міністерстві нагадали, що корпус №19, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, перебуває у державній власності та перебуває на балансі національного заповідника. З 1996 року приміщення було передане УТОПІК у безоплатне користування для розміщення фондів Національного музею народної архітектури та побуту України, а частину корпусу УТОПІК використовувало для своєї діяльності, яка не пов’язана з розміщенням фондів. У квітні 2023 року на виконання постанови уряду було скасовано рішення про передачу корпусу в користування УТОПІК, але громадська організація звернулася до Господарського суду, який ухвалив рішення на її користь. Проте 9 жовтня Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу за позовом Національного заповідника, скасувавши передачу приміщення. 21 січня Верховний суд підтвердив рішення Північного апеляційного господарського суду, відповідно до якого УТОПІК зобов’язаний звільнити приміщення корпусу.
Нагадаємо, Київська міська рада ухвалила рішення про передачу землі в постійне користування Національному заповіднику Києво-Печерська лавра. Понад 30 років ці ділянки не були законодавчо оформлені, що дозволяло московському патріархату користуватися ними.
Раніше Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник Києво-Печерська лавра.
Залиште відповідь