Обрано п’ятьох членів незалежної наглядової ради Укрнафти

Обрано п’ятьох членів незалежної наглядової ради Укрнафти

Фото: Нафтогаз Укрнафта отримала незалежну наглядову раду

Процедура обрання та призначення ради здійснювалась відповідно до Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування.

ПАТ Укрнафта, що є частиною Групи Нафтогаз, працюватиме під контролем новообраної наглядової ради, до якої увійшло три незалежні члени та два представники акціонерів – Міністерства оборони України та НАК Нафтогаз України. Склад наглядової ради затвердили на загальних зборах акціонерів компанії 6 березня, – повідомляється на сайті Нафтогазу.

Зазначається, що процедура обрання та призначення ради здійснювалась відповідно до Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах з державною формою власності.

Трьох незалежних членів обрали за результатами прозорого та незалежного конкурсу. Ними стали:

  • Тім Додсон, який має понад 40-річний досвід у сферах видобутку та геології, був виконавчим віце-президентом у Equinor, наразі очолює раду директорів норвезької компанії Ennox Technology Sdn Bhd, що спеціалізується на переробці нафтових відходів.
  • Іренеуш Фонфара, фахівець у фінансовому, промисловому та нафтогазовому секторах з понад 30-річним досвідом роботи, протягом 8 років очолював найбільшу нафтопереробну компанію в країнах Балтії Orlen Lietuva, завод якої переробляє 10 млн тонн нафти на рік.
  • Дункан Найтінгейл, що має понад 30-річний досвід у сфері нафтогазової промисловості, є міжнародним експертом у пошуку нафтових та газових резервів в країнах Латинської Америки, Європи, Африки та Близького Сходу, наразі є головним виконавчим директором та членом правління Blacksteel Energy, де під його керівництвом пройшла модернізація виробничих потужностей.

Акціонерів компанії представлятимуть Людмила Дараган – від Міністерства оборони України, та Роза Тапанова – від НАК Нафтогаз, яка також була представником держави в попередній наглядовій раді Укрнафти.

Нагадаємо, Кабмін визначив новий склад наглядової ради Укроборонпрому. До складу наглядової ради Укроборонпрому увійшли Олексій Гончарук, Тимофій Милованов, Сергій Коновець, Давід Ломджарія, Лінді Сміт.

Раніше уряд поміняв членів наглядової ради Ощадбанку.

Джерело